Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekalender 4. desember


Julenissen

Recommended Posts

Skrevet

1. Er det sant at førerhunder kan se forskjell på grønt og rødt lys?

2. Hvor lang er utdannelsen for å bli førerhundtrener?

3. Hvor mange (fler enn..) personer i Norge har førerhund?

Send svar til nissefar på PM før midnatt 4. desember.

Svar 3. desember:

1. Sergei Rachmaninov, Levko.

2. Fridtjof Nansen, samjoed.

Skrevet

O o o. Eg veit svaret på siste spørsmål. Fleire enn EIN! :banana:

Elles merkar eg meg at Julenissen har vore på fest i går, og ikkje var i stand til å leggje ut dagens spørsmål før langt på dag... :aww:

Skrevet

O o o. Eg veit svaret på siste spørsmål. Fleire enn EIN! :banana:

Elles merkar eg meg at Julenissen har vore på fest i går, og ikkje var i stand til å leggje ut dagens spørsmål før langt på dag... :aww:

Desverre er Julenissen noen ganger litt treg, men han gjør sitt beste for å være oppe til midnatt hver natt ;)

Hilsens nissens lille hjelper

Skrevet

Desverre er Julenissen noen ganger litt treg, men han gjør sitt beste for å være oppe til midnatt hver natt ;)

Hilsens nissens lille hjelper

No er det vel eigentleg midnatt heile døgnet på Nordpolen på denne tida av året...

Skrevet

Alle mulige slags stavelser av navnet til komponisten ble godkjent som rett svar.

De få som svarte Johansen fikk også godkjent pga. som du skriver, flere kilder oppga annet navn.

Nissefar tok seg en flaske vin i går, og det hører med til sjeldenhetene! Han spratt deretter ut av senga idag tidlig (sent) og husket at han hadde glemt sonisenes kalender! O gru med din glede!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...