Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har til Gåttfred og Hampus.

Fasongen er lik vinterdekkenet synes jeg.

På Hampus sitter det som om det skulle vært målsydd.

Mens på Gåttfred blir det mer slaskete, selv om str er rett på lengden.

Jeg liker Hurrtas produkter veldig godt.

Skrevet

Er det helt 100% vanntett? Litt dumt spørsmål, men jeg kjøpte et regndekken for litt siden, og det blir vått igjennom etterhvert, så må bare høre. Er det gode innstrammningsmuligheter rundt halsen og rundt buken? (ser litt sånn ut på bildet)

Skrevet

Er det helt 100% vanntett? Litt dumt spørsmål, men jeg kjøpte et regndekken for litt siden, og det blir vått igjennom etterhvert, så må bare høre. Er det gode innstrammningsmuligheter rundt halsen og rundt buken? (ser litt sånn ut på bildet)

Kan du legge ut nen bilder. Er ikke helt sikker på hva vi har, men vi har nå noen ulike Hurrtadekken. Noe bruker jeg når det er mørkt, noe når det er kaldt :)

Skrevet

Jeg elsker mitt hurrta regndekken! Funket gull i all slags hver, alltid tørr hund, der den dekker :) Passer fint til både whippeten og blandingen min :)

Skrevet

Det ser ut som det Scilos har i grått. Det har bevernyln uttapå og det vi kalte Teddyfôr inni. Sånn tjukk fleece. Det er jo regntett til en viss grad, men jeg bruker det når det er kaldt, jeg. Også når det regner piggtråd vår og høst :)

Edit: Nei, vi har nok vinterdekkenet, vi. Var inne på siden der nå. Tinka har refleksdekkenet "Twilight". Veldig fornøyd med begge deler. Ønsker meg refleksdekkenet til de andre, også :)

Skrevet

Jeg har akkurat det til mine. Stort sett veldig fornøyd. Hundene holder seg tørre. Passformen er bedre til salukien enn til boxeren. Eneste jeg skulle ønske annerledes er halslengden. Skulle gjerne sett at det var høyere krage om du skjønner. Den stopper liksom øverst på skuldrene slik at de blir våte i nakken og hele halsen.

Skrevet

Det ser ut som det Scils har i grått. Det har bevernyln uttapå og det vi kalte Teddyfôr inni. Sånn tjukk fleece. Det er jo regntett til en viss grad, men jeg bruker det når det er kaldt, jeg. Også når det regner piggtråd vår og høst :)

Det du har er ikke regndekkenet. Regndekkenet er veldig lett og har slik netting på innsiden. En annen positiv ting med det er at det dekker en del av lårene.

Skrevet

Regntett til en viss grad? Er det ikke helt vanntett da? Det står: utført i Houndtex, et vind- og vandtett materiale, så da burde det jo være helt vanntett.. har ikke lyst på noe som hunden blir bløt igjennom av etter noen timer utendørs i regnet.

Edit: Kristin, så bra at du har prøvd det. Det ser ut som det går an å snurpe igjen rundt halsen, eller? Ellers nederst på halsen. Det går an å bruke sånn tskjorte under med hals (for mynder) så dekker det mer.

Skrevet

Regntett til en viss grad? Er det ikke helt vanntett da? Det står: utført i Houndtex, et vind- og vandtett materiale, så da burde det jo være helt vanntett.. har ikke lyst på noe som hunden blir bløt igjennom av etter noen timer utendørs i regnet.

Edit: Kristin, så bra at du har prøvd det. Det ser ut som det går an å snurpe igjen rundt halsen, eller? Ellers nederst på halsen. Det går an å bruke sånn tskjorte under med hals (for mynder) så dekker det mer.

Så du editen min?

Edit igjen:

images.jpg

Dette blir jo noe annet.

Skrevet

Så du editen min?

Så editen din akkurat da jeg hadde posta :)

Jeg har ikke opplevd at mine blir våt under. Jo jeg snurper igjen i halsen men den kunne vært høyere. Når jeg har tilpasset dekkenet bak slik jeg vil så blir det for kort i halsen. Og omvendt, om jeg drar dekkenet godt frem så blir det for "trangt" bak. Litt vanskelig å forklare. Syns slike "buffer" bare sklir ned og ender i en klump nederst på halsen.

Skrevet

Jeg har det regndekkenet til Pax. Jeg er veldig fornøyd :) God passform, dekker godt nedover lårene og innstrammingsmuligheter både i hals og rundt magen. Har ikke opplevd at det har blitt vått gjennom, og det hadde overasket meg veldig om det ikke er helt vantett.

Pax liker det ikke helt, men han er sær på dekken og jeg kan ikke se noen tegn til at det gnager. Tror kanskje han bare ikke liker følelsen av meshforet, men som sagt er han sær på sånt :P

Skrevet

VELDIG ute av sammenheng! Men prøvde for en liten stund siden for aller første gang et regndekken(heldress) til min hund på langtur, og når vi kom hjem fra den lange turen hadde han fått ekstreme tover på alle labbene, som følge av regntøy-stoffet og våt pels som har gnisset på turen.

Han var forøvrig helt nybadet kvelden før og dermed også fullstendig gredd gjennom uten en eneste floke i pelsen, men etter denne turen hadde han de verste tovene på labbene noen sinne, trodde det var helt umulig å få slike tover kun på timer, og aldri opplevd noe liknende på de 9 årene jeg har hatt han! Får ikke slike tover av bare regn for å si det slik, og heller ikke av andre typer heldresser o.l. Var fullstendig nødt til å skamklippe labbene hans, var ikke noe som helst håp. Bare OBS til eiere med langhårede hunder der ute at denne typen stoff, regn og lang pels virkelig ikke var en god kombinasjon.

Skrevet

Har både regndekkenet og vinterdekkenet til Hurtta - kjempe fornøyd med begge to, aldri kommer hjem med våt hund der dekkenet dekker :) Caspers regndekken er en størrelse for stor, så passformen er ikke helt perfekt.

Skrevet

Jeg har det og vinterdekkenet er veldig fornøyd med begge to.Sitter supert på,bra innstrammings muligheter,blir ikke nå våt og refleksene vises veldig godt!

Kom nylig hjem fra en skikkelig våt tur med snø/regn med det på.Bisken hater jo sånn vær så selv om har det på løper hun under taki busker for få litt ly!Pingle hund!

Er veldig greit da for er jo bare hodet,fotene og litt under magen som blir våt ellers er hun så god og tørr at;)

Skrevet

DSC00574.jpg

DSC00585.jpg

Dårlige bilder, men her er Euro med sitt Hurtta-dekken. Både han og jeg ELSKER det! Sitter som støpt, er skikkelig vanntett, og vi kan bruke det på spreke ting som sykkeltur uten at det hverken gnager eller hemmer bevegelser :-) Jeg anbefaler det masse mest!

  • Like 1
Skrevet

Det blir jo dessverre ikke så billig etter tollen..

Synes dette dekkenet er kjempefint, og ønsker meg det selv jeg. :)

når du skal handle hos divinedog huker du av for å ikke ha moms og i norske kroner og vips er summen: 208kr.

De setter som regel at det er gave og verdi 200 på pakka og vet om flere på sonen som har bestilt for flere tusen og aldri måtte betale moms etc.

  • Like 1
Skrevet

når du skal handle hos divinedog huker du av for å ikke ha moms og i norske kroner og vips er summen: 208kr.

De setter som regel at det er gave og verdi 200 på pakka og vet om flere på sonen som har bestilt for flere tusen og aldri måtte betale moms etc.

Det var gode nyheter! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...