Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min første EFIT :) Jeg var flink å huske hver time hele dagen, men slutter av nå for nå er det bare tv-titting (Game of thrones, wee) fram til leggetid.

Opp klokka ti (ferie er DIGG): Jeg skrur på laptoppen mens pus kommer for å si hei. Hun passer på å holde et øye på Kuma:

shot_1322729439926.jpg

Klokka 11 er det frokost med de som jobber i etasjen under (lunsj for deres del). Kjempekos å sitte ved et fult bord å spise:

shot_1322733191795.jpg

Klokka 12 er vi ferdig å gå morgentur og er nedi kjelleren for å hilse på rottweileren til sjefen. Hun er med på jobb hver dag og er veldig glad for litt oppmerksomhet. Kjempehærlig hund.

IMAG1746.jpg

Klokka ett sitter jeg på datan og leser om hundeshampooer og leter etter julegaver. Kuma bestemte seg for at sofaryggen var et fint sted å klatre. Etter å ha lekt fjellklatrer bak meg, stod han på sofaen og vurderte hvor det var best å legge seg. Kurven vant.

shot_1322740516843.jpg

Klokka to har jeg bestilt shampoo og gleder meg til den kommer så Kuma kan være prøvekanin. Se fine "I love shiba"-klistremerket mitt.. måtte pynte lommeboka litt.

shot_1322744218071.jpg

Klokka tre bråker de litt utenfor leiligheten og Kuma ser på meg for å finne ut hva vi skal gjøre med det. Samuraisverdene i bakgrunnen er nok fint for å skremme vekk eventuelle inbruddstyver. Viser seg at det bare var cateringfirmaet som lette etter sambo.

shot_1322747953748.jpg

Klokka fire kler vi på oss for å dra til ei venninne for å spise middag:

IMAG1752.jpg

Klokka fem er middagen akkurat kommet ut av ovnen og vi er klare til å spise. Nammenam:

shot_1322755734892.jpg

Klokka seks er middag konsumert og vi har laget dessert og te og er klar til å spille doktor Mario på NESen. Kanelgifler er det beste i verden:

shot_1322758470108.jpg

Bildene fra klokka syv og åtte ville av en eller annen grunn ikke funke, men klokka ni ble Kuma litt masete, jeg trur han måtte på do. Men plutselig kom hun venninnen min bor sammen med hjem og da var alt glemt og Kuma gikk inn i hilsemodus:

shot_1322769835565.jpg

Klokka ti kom Kuma igjen på at han måtte bajse og vi bestemte oss for at det var blitt sent nok til å dra hjem igjen. Når vi kom hjem fant vi Vegard liggende på sofaen mens han tittet på Game of Thrones, vi bøllet oss inn og sitter nå og tittet over dataskjermen:

IMAG1757.jpg

Det var dagen vår i dag. Det fine med å ha juleferie er at man kan bare slappe av og kose seg hele dagen. Mobilen min har nå alarm som ringer siste kvelden i hver måned slik at jeg skal huske EFIT :P

Skrevet

Kanelsnurrer er kjempegodt :) Kos deg med juleferie :ahappy:

Middagen så nydelig ut... :w00t:

Ja, enchilladas er alltid en vinner ;)

Kuma! :heart:

Jeg liker at du handler shampo sånn tilfeldigvis etter at jeg har sladra om hva jeg bruker. :ahappy:

Tilfeldigvis, ja.. hehe. Satt og vurderte å kjøpe den white on white i tillegg, men kom fram til at det får være måte på hvor mye penger jeg skal bruke på shampoo til vofflus :frantics: Men får se hva det blir til etterhvert.. jeg er jo (litt for) glad i å bruke penger på den firbeinte.

Skrevet

Tilfeldigvis, ja.. hehe. Satt og vurderte å kjøpe den white on white i tillegg, men kom fram til at det får være måte på hvor mye penger jeg skal bruke på shampoo til vofflus :frantics: Men får se hva det blir til etterhvert.. jeg er jo (litt for) glad i å bruke penger på den firbeinte.

Anbefaler heller den lilla fra Plush Puppy til bruk på urajiro... Det blir helt skinnende hvitt uten kunstige tilsetningsstoffer! :)
Skrevet

Anbefaler heller den lilla fra Plush Puppy til bruk på urajiro... Det blir helt skinnende hvitt uten kunstige tilsetningsstoffer! :)

auuu.. det gjør vondt i lommeboken min. Får se hva det blir til, kanskje det blir en julegave. Synes egentlig han blir ren og pen av vask uten såpe, men kan jo være fordi jeg ikke har sett forskjellen

Skrevet

Hemmeligheten til fleecepels? :lol:

Haha, nei, hun vises stort sett au naturel uten å dusje faktisk. Det er sånn man kan gjøre med usedvanlig god pelskvalitet på hunden, ser du... :aww::P Men jeg har sendt shampo til tulip for å få Oabba hvit, med meget gode resultater, samt at venninna mi som mente at urajiroen til shibaen hennes var grå, brått sto der med tidenes flotteste hund, så den er virkelig god, altså! :)

auuu.. det gjør vondt i lommeboken min

Ikke vær så gnukk a gitt! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...