Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekalender 1. desember


Julenissen

Recommended Posts

Nå ruller det jo inn med ønskelister her. Noen vil ha mobil, andre ønsker seg klær eller kanskje bare penger. Mange ønsker seg også hund til jul!

Har fått inn bilde av en ønsket hund her, men jeg sliter med å finne ut av rasene her!

Her er bildet.

Forbokstaven i hvert rasenavn kan settes sammen til et ord som har ganske så mye med meg å gjøre.

Svaret sendes på PM til meg innen midnatt 1. desember! Riktig svar belønnes med ett poeng/lodd.

Det er fem ulike raser i bildet.

sonenfabelhundtest.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelighetsgraden var iallefall høy! Jeg har kommet fram til miljøvennlige framkomstmidler og diverse religiøse tekst-samlinger uten at jeg føler det har "ganske så mye" med nissen å gjøre.... :lol:

Gir opp for i dag, det blir ikke noe mening av det selv om jeg er brennsikker på 3/5 raser. Kroppen (magen) er alt for vanskelig, samt passer ikke det jeg mener hodet er inn i noe som helst ord. Får man et halvt poeng om man sender inn hunderasene, og ikke ett ord...? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...