Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Mitt navn er Victoria. Jeg vokste opp med hund, men fra jeg flytta hjemmefra for litt over to år siden fram til nylig har jeg ikke hatt mulighet til å ha en selv på grunn av bosituasjon og lignende. Det har vært kjempetrist, men det er virkelig sant at den som venter på noe godt ikke venter forgjeves, for i forrige uke fikk jeg min aller første egne hund og jeg kunne ikke vært mer lykkelig.

Han er er en to år gammel dvergpinscher som måtte omplasseres på grunn av allergi i hans første eiers hjem, og han er bare helt herlig. Snill, lydig og kosete, og selvsagt også verdens fineste. Han er, som de fleste hunder, veldig glad i turer og andre aktiviteter, men har absolutt ikke noe imot å ligge på sofaen og slappe av/kose i noen timer heller. Å lære han triks er en drøm, han er meget lettlært og blir overlykkelig hver gang han får ros og godbit etter å ha fått til noe.

Gleder meg til å diskutere med andre hundeentusiaster her inne. :)

post-10473-0-82745700-1321400620_thumb.j

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...