Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hørte tilfeldigvis i går at boxeren ble regnet som verdens 9. mest farlige hund :(

Er det noen som har hørt om denne undersøkelsen? Skjønner ikke hva de har brukt til å understøtte undersøkelsen; er det aggresjon mot mennesker eller andre hunder?

Har ikke sett listen, så vet ikke hvilke andre raser som var nevnt...noen som vet??

Skrevet

Det er ikke så lenge siden vi hadde en liknende tråd. Da kom det en link til et eller annet som hadde bevist at dachs er den rasen som biter flest mennesker... Alt er relativt, liksom.

Skrevet

Haha, herregud.

Nå måtte jeg le litt, altså. Hvor er dokumentasjonen, kildene, statistikkene? Nei, dere, la oss skrive masse hunderaser på en lapp og putte i en hatt, også trekker vi!

Skrevet

Dachsen er en av de som biter mest ja. Jeg prøver å forklare det til mennesker som blir livredd "kamphundene" som går forbi,men dachsen min hiver de seg over og kosemoser sånn uten videre fordi hun er liten og søt. Dachsen er "snappete" av natur,og har en tildens til å gjøre det når de blir redde eller irriterte(har ikke opplevd at Zara gjør dette på mennesker),så folk burde være mer forsiktig,men det er desverre ikke nok kunnskap om hunder blandt folk.

Skrevet

Haha, herregud.

Nå måtte jeg le litt, altså. Hvor er dokumentasjonen, kildene, statistikkene? Nei, dere, la oss skrive masse hunderaser på en lapp og putte i en hatt, også trekker vi!

Det er ingen dokumentasjon. Som jeg sa det er bare tull. En persons meninger :) Pitbull er ikke en rase en gang, heller ikke husky.

Skrevet

Det er ikke så lenge siden vi hadde en liknende tråd. Da kom det en link til et eller annet som hadde bevist at dachs er den rasen som biter flest mennesker... Alt er relativt, liksom.

Men det stemmer jo:) Disse selskapsavlede tingene de kaller "Dachs" i USA, og mange andre land - er ikke akkurat noe man vil stikke fingrene borti..

Skrevet

Det er ikke så lenge siden vi hadde en liknende tråd. Da kom det en link til et eller annet som hadde bevist at dachs er den rasen som biter flest mennesker... Alt er relativt, liksom.

I USA var det dachs som var høyest på bitestatistikken før. Usikker på om den er det nå. Så det stemte nok ;)

Skrevet

Dalmatinerne er rett under, på 10.plass. Uhuuu! Du har en greie med å skaffe deg livsfarlige raser du!

Jeg liker å leve farlig :D Har hatt dobermann også ;)

  • Like 1
Skrevet

Tycker inte man skall ta bitstatestiker på så stort allvar. Visst hundar behöver inte komma överens. Men aktiverar du, socialiserar och tränar din hund så har du sällan problem. Min hund är inte förtjust i främlingar, hon accepterar dom sålänge de inte rör henne.. Om människor skaffar respekt och lär sig om hundarna så minskar problemen. Klart de har problem i usa, folk tror på Cesar och liknande skit, kväver behoven istället för att reda ut dom. Nej Boxer borde inte ligga såpass högt upp, men köper man en högaktiv hund och sen inte stimulerar den. Tro fan den reagerar på något sett.

Skrevet

Apbt=pitbull är den enda ras jag vet om som avlats att inte bita människor. Hunden på bilden är en American Bully, troligen Razor edge blod i sig. I usa kallas allt pitbull, men mycket är blandraser. Blandraserna skapade förbudet i Danmark och Norge. i Norge fanns inte ens 100 renrasiga Apbt, endå förbjöds rasen. Äcklas av okunniga politiker.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...