Gå til innhold
Hundesonen.no

Salg av minihunder på internett.


Ia
 Share

Recommended Posts

Tenkte å bestille meg en gift basket med teacup hunder, de lager da sikkert det til meg? 5-6 hunder i kurven, en scnauzer, pomme, chi og noen blandiser? Høres bra ut det. Kanskje jeg slenger på en til, så det var noen på salg også! Noen andre som skal kjøpe noe, så kan vi jo spleise på frakten??

Jeg er med! Men bare hvis de selger "julekurver"

Tenkte kanskje å bestille noen valper å gi i julegave i år! :thumbs: De er jo så små at de krever jo ingenting,så det er jo en perfekt gave til alle i familien. Genialt!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

NEI! Dette må da være tull?! Ingen ved sine fulle fem ville vel kjøpt en valp fra noe slikt? Eller overvurderer jeg menneskeheten?

De har til og med en recommendation fra en dyrlege.. lurer på hvor mye de betalte han/hun for at han skulle skrive noe om de. Uff, skulle ønske jeg kunne redde verden :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

NEI! Dette må da være tull?! Ingen ved sine fulle fem ville vel kjøpt en valp fra noe slikt? Eller overvurderer jeg menneskeheten?

De har til og med en recommendation fra en dyrlege.. lurer på hvor mye de betalte han/hun for at han skulle skrive noe om de. Uff, skulle ønske jeg kunne redde verden :(

Da overvuderer du nok menneskeheten. Pluss at det er snakk om en helt annen hundekultur. Når jeg bodde i Canada var flere av de jeg møtte sjokkert over at jeg gikk tur med hunden min hver dag, for ikke å snakke om flere ganger om dagen. De var oppvokst med at hundene sto i en hage stort sett døgnet rundt, fikk kun korte tisseturer og kanskje en litt lengre tur en gang eller to i uken. Sikkert mange som er gode hundeiere og mange som driver med hund på en super måte der også, men ett lavere nivå på hundehold generelt over der borte en her har jeg inntrykk av også. Naboen fikk ny valp, og på ett par måneder kom ikke den valpen noe lenger enn til hageflekken utenfor døren fordi eieren mente den var "for ung" til å skulle gå tur. Selv om jeg hintet frem på at en tre-fire måneder gammel valp bør fint klare å gå litt. Det å gå på kurs med hunden var også noe de færreste gjorde. Vi bodde i en by med ca. 100 000 innbyggere, masse hunder, og kun en hundeskole, og allikevel var det ikke mer fire-fem stykker på hvert kurs vi gikk på. Det å ha hund er liksom ikke tatt like seriøst. Mange kjøper hund fra dyrebutikker, og så omplasser kort tid etterpå, for jøss, hunden kom jo ikke ferdig trent og skaper problemer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Where are you located and can I come visit the puppies?

Boutique Teacup Puppies is located in Mississippi, but we are not a facility or pet store. We occasionally have puppies for viewing if $1000 deposit is paid upfront as we do not allow customers in our home unless deposit has been paid or final payment has been paid for safety and security reasons.

:huh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og det gjør meg så sint at jeg ikke vet hvor jeg skal gjøre av meg :( Jeg har selv veldig veldig lyst på penger, men på bekostning av helsa til folk og dyr? No sir.

Trur nok dei aller fleste har lyst på pengar. Sjølv kunne eg gjerne tenke meg å gifte meg med ein gammal riking, forgifte han når alt står på meg i testamentet og legge han i frysen, men så veit vel dei fleste "normale" folk forskjellen på rett og galt, og må gjerne basere seg på å vinne i lotto eller får millionar i arv i staden for.

Desverre har vi dei som kun tenkjer på seg sjølv, som dei som driv den der nettbutikk tingetangen. Var som eg las på ein klage i går: "Once she has your money she's done. Doesn't matter what problems you might encounter, whether receiving a different pup than you selected and paid for , sick pup, dead pup, pup that you're told will weigh 2 lbs full grown and it already weighs 3 lbs on arrival at 3 or 4 months of age.... she is done with you and moving on." :hmm:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...
Guest Ulla-Britt

Ble nesten mer trist da jeg googlet det. De fleste klagene jeg kom over gikk på at hunden de hadde kjøpt slettes ikke var så små som de hadde blitt lovet. De satt der med chier og pommer av helt normal størrelse og følte seg lurt og krevde at denne oppdretteren ble stoppet fordi de ikke hadde fått den (syke) dverghunden de var lovet. Hun ene presterte å si at hun valgte å kjøpe derfra fordi det var umulig å finne så små hunder hos seriøse oppdrettere av rasen. Go figure. :shocked:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes de ser mest funksjonshemmet ut / "tilbakestående".... Det må jo være avl på type mongoloid-het som bare forsterkes for hvert ledd. Alvorlige kromosonmangler, garantert med komplikasjoner for hjerte, nyre og leverfunksjon. Noen av de gir meg flashback til mutasjonene man så på menneskebarn etter Tsjernobyl-katastrofen.

Det er jo litt ironisk at denne avlen har gått så langt at disse idiotene kjøper seg hunder som ser direkte mongoloid ut, ikke akkurat det bildet de ønsker å sende ut kanskje? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skrekk!

Uff, den der ser jo hjerneskadet ut?

Men denne MÅ jo være photoshoppa. Gjelder forøvrig det øverste bildet også; snuta og snutepartiet er for liten i forhold til hodet (sammenlign med videoen under).

Gikk inn å snoket litt på siden men så tenkte jeg at, nei jeg ønsker ikke å bidra med flere treff på siden!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skrekk! Uff, den der ser jo hjerneskadet ut? Men denne MÅ jo være photoshoppa. Gjelder forøvrig det øverste bildet også; snuta og snutepartiet er for liten i forhold til hodet (sammenlign med videoen under). Gikk inn å snoket litt på siden men så tenkte jeg at, nei jeg ønsker ikke å bidra med flere treff på siden!
Så ut som vannhode... sykt... helt sykt.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

TEACUP PUPPY HATERS

In this business we have came across several groups and rescue organizations who do not take too kind to our business. With this being said they have spread horrible lies about us and many other companies throughout the USA who sell teacup dogs and small breed puppies. It is very unfortunate to see how hateful these groups can be. We are always under attack of their nasty behavior and comments. They have formed several groups on facebook and other petitions to have puppy sellers banned and shut down. It is quite ridiculous to me why they spend so much time hating others for no reason other than they are deranged and think they are doing something good. We ask what is so bad about placing our amazing puppies in home around the world and making families happy? They have their own accusations and assumptions but, still do not know the facts about our business and how we operate. They feel that small dogs are an abomination and should be banned! What do you think about this? Please feel free to email us your comments as we would like to share with you a link to sign to save small dogs from hater groups just like this. If you love small dogs we need to take action today to stop these crazy individuals. I find it funny that most of our pages across facebook and other social media sites have so many more fans for loving our dogs than they do for hating them. It is just insanity to me and we need to come together to make a statement what is right and wrong. Email us [email protected] for more info.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden begynner bli overmoden for å lære some type of nesearbeid. Forventningen var å bare mestre smellerbrettet smooth, som et grunnlag for forstå ID og utvide derfra til romsøk og områdesøk. Det gikk ikke heeeelt etter planen, da Ede heller vil spise det hjemmelagde brettet i papp, og blir sur og klager og protesterer om jeg insisterer på at han må lukte på boksene for å få godis fra hånden. Det har ligget på hylla en stund. Kanskje krype til korset og kjøpe et av metall allikevel, heller enn å smøre tålmodigheten og jobbe videre med det vi har. Gjensidig forsterkning av frustrasjon er ikke gøy å jobbe med.  Vi har gått på en smell med capturing og shaping også. Fått captured mye fint, som f.eks. kryping, men ikke mange nok ganger til å få noe på cue, og han har begynt drite i hva jeg ber om når det er godis fremme, for å heller tilby den adferden han selv tror er av høyest verdi, som dekk istedenfor sitt når jeg ber om sitt, og han er fortsatt fornærmet og protesterer mot å gjøre noe som helst om det ikke er godis fremme når jeg ber ham.  Jeg har også ødelagt treapporten. Baklengskjedet så fint fra utgangsstilling, levering, holde den, plukke den opp. Han var uinteressert i selve apporten, så jeg hypet den litt opp med å bare la han løpe på impuls når jeg kastet og kjørte full fest når han kom løpende tilbake med den. Resultat? Han tror den har så høy verdi nå, han vil IKKE lenger levere den fra seg. Den er mer langt mer verdifull enn kampeleker, pipeleker og kaninpels, som han villig leverer på første forespørsel uten å bølle. Den overgår de godbitene jeg prøver bytte den til meg med.  ..og han TYGGER på den. Legger seg til for å gnage på den etter å ha terget meg med en catch me if you can, som han synes er SÅ gøy med akkurat den apporten, ikke noe annet. Det er KUN den han gjør det med. Alt annet er han helt kewl med å levere fra seg. *facepalm* Flaks at vi har brukt en litt rar treapport, så har vi den generiske i reserve til å trene inn på nytt siden, etter en laaaang periode med bare metallapport, og kanskje også tungapport før vi prøver oss på en ny en av tre.  Her om dagen fikk vi besøk av en diger flokk gjess på gjennomfart. De satt utover to hele jorder. Ede hadde ikke oppdaget dem ennå da jeg satte ham ned for et bilde før det braket løs. Feil vinkel til å få med noe i nærheten av omfanget. De var spredt utover hele åkeren til venstre for bildet. Kjempestor flokk. Stille før stormen, tenkte jeg, og var bekymret for å skremme de opp og jage de slitne langveisfarende avgårde når vi nærmet oss. Kråkene klagde til oss om okkupasjonen av matfatet sitt og ville antagelig ha hjelp med akkurat det. De var opprørte. Endte som moralsk supporter på kråkenes side i den konflikten der da vi kom til Salmonella Street mellom jordene, hvor det var så bombardert med gåsebæsj.. Turen bortover den veien mellom de to okkuperte jordene minnet meg om denne.  https://youtu.be/5iTTNRE-njM?si=Wjg9Rwk2RomhfZlw   Ikke sett dem ennå, og stusser på hva den lukten er: Det lukter virkelig merkelig  Zoom inn mot den smale stripen av dem i bakgrunnen på øverste bildet: Det var en så massiv mengde av dem utenfor bildet, det var dumt å ikke ta et panorama oversiktsbilde til skrekk og advarsel mot å bringe hunder med interesse for andre dyrs ekskrementer til området når gjess trekker gjennom. Den smale stripen av de her er bare en liten gjeng outsidere fra main goose society. Godt vi ikke ser dem igjen før til høsten. Håper på bedre impulskontroll under lineføring til da, eller enda bedre: Matvett. 
    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...