Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Ved enkelte shelters i USA gasses opptil 20 000 hunder hver måned, flere millioner totalt pr. år. Det er både hjerteskjærende og hårreisende, men sånn går det når ting kommersialliseres og loven sier at ingen lov kan forby deg å tjene penger. Vi er superheldige her i Norge hvor salg av valper/hunder, kattunger/katter fra dyrebutikk ble forbudt ved lov på 70-tallet. Loven kom som følge av dyrevernsmessige hensyn, og Norge var - om jeg ikke husker feil (fra da jeg var veldig ung og idealistisk og skulle revlusjonere verden) - først i verden med å innføre en slik lov.

Jeg er rimelig overbevist om at grunnen til at man ikke har ett ekstremt overpopulasjonsproblem her i Norden er nettopp det at man får ikke kjøpt hunder og katter i butikken.

Skrevet

Fikk helt vondt lngt inn i hjette av den artikkelen :( stakkars små uskyldige dyr..skulle ikke vært lov å drive kjøp av dyr over dik i noen land!

Skrevet

De kunne i det minste ha brukt en gass eller gasskonsentrasjon som gjorde hundene bevisstløse tidligere (på kortere tid).. men de sparer vel penger i det leddet også :(

Skrevet

De kunne i det minste ha brukt en gass eller gasskonsentrasjon som gjorde hundene bevisstløse tidligere (på kortere tid).. men de sparer vel penger i det leddet også :(

CO skal være enklere og fullstendig smertefritt. Noen som veit om det er dyrere enn CO2?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...