Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ok,Tusen takk!

Da prøver jeg meg i championklassen :w00t: og slenger nok med en champis hanne også :jump:

Edit:

Eller... siden det ikke er påmeldt noen i åpenklasse er kanskje det lurt... er ikke så god på sånn taktikk :huh:

Det er jo to påmeldingsfrister til, så det kan enda komme mange flere påmeldinger - bare i løpet av kvelden har det blitt meldt på ti bernere, og første frist går ut om 35 minutter.

  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

DV 11 Kingwanas Hellblazer Of D'Guard ble JWW 12! Han er da den 3. fra vårt oppdrett eller eie som blir JWW siden 2008! Wee!

World Winner 2012!!

Linux sin datter Bibi ble junior verdensvinner OG Best i rasen mot 40 andre kooikere (det er MYE kooikere)! Veldig stolt "farmor" her...

Skrevet

Det er jo to påmeldingsfrister til, så det kan enda komme mange flere påmeldinger - bare i løpet av kvelden har det blitt meldt på ti bernere, og første frist går ut om 35 minutter.

Ja, nå er de i allefall påmeldt, i chk begge to - Anya , også låner jeg med meg Bajnok fra ett tidligere kull. Han har nok en reel sjanse, mens Anya er "enten eller" da hun skiller seg ut i str og farge. Uansett spennende :w00t: (shit... vi er påmeldt :frantics: )

  • Like 3
Skrevet

Jeg rakk også å melde på (mye man kan sitte og gjøre mens man venter på at møter skal begynne :innocent: )!

Så da er det +1 gammal amerikaner og +1 åpenklasse frosk.

Pingo er min "wingman", vi skal kjøre bil og har overnatting. Det er igrunn det vi har bestemt til nå. Men gleder oss, det gjør vi :w00t:

  • Like 3
  • 4 weeks later...
Skrevet

Noen som trenger overnatting?

Vi fikk en dobbelbooking og det vil altså si at vi sitter med 2 dobbelrom og vi trenger bare ett!

Dette kostet oss 3000! Hvis noen er interessert så kauk ut! Hotellet ligger 3 min kjøring unna utstillinga.

Rommet er booket fra 18-21 mai.

Rommet er ikke mulig å avbestille uten at vi mister de 3000,- kronene så da beholder vi heller rommet i tilfelle noen trenger overnatting :-)

Det er selvsakt lov med hund på dette hotellet. Tror ikke dere finner noe billigere nå som ligger såå nært utstillinga.

Skrevet

Noen som trenger overnatting?

Vi fikk en dobbelbooking og det vil altså si at vi sitter med 2 dobbelrom og vi trenger bare ett!

Dette kostet oss 3000! Hvis noen er interessert så kauk ut! Hotellet ligger 3 min kjøring unna utstillinga.

Rommet er booket fra 18-21 mai.

Rommet er ikke mulig å avbestille uten at vi mister de 3000,- kronene så da beholder vi heller rommet i tilfelle noen trenger overnatting :-)

Det er selvsakt lov med hund på dette hotellet. Tror ikke dere finner noe billigere nå som ligger såå nært utstillinga.

Har sendt deg en PM

Skrevet

Noen som vil dele hotellrom?

Vi er 2 personer (og 4 hunder) som har et 4 mannsrom fra 17.-20.5 (nære utstillingen). Rommet blir veldig billig om en eller to vil være med og dele :)

Send PM!

Skrevet

Da er Freke meldt på.

Fortsatt ikke helt spikra at vi faktisk kommer oss dit, men det er i alle fall intensjonen :)

Blir spennende med den dommerene som skal ha Siberian hannene der nede. Har spurt "gud og hvermann" om de vet noe om ham, så har nå en viss peil på hvem han er, men aner ikke hvordan han er som dommer. Eneste jeg har funnet ut er at noen med Berner Sennenhund på et eller annet forum IKKE liker ham, men samtidig sa han var flink med spisshunder. Så får satse på at det stemmer da...

Han har selv Siberians av brukslinjer, men også en hel haug andre raser...

  • 1 month later...
Skrevet

Idag er siste frist for påmelding!

Ikke så mange påmeldt av "mine" raser som ventet, men da håper jeg det kun blir 2 dommere istedet for 3 på den ene av dem, det vil da nemlig si at vi får en rasespesialist :)

Skrevet

Æsj for tett i både eksamen, flytting og Stockholm int :(

Trøsten er at der er 20 juniorhanner påmeldt, så konkurransen om tittelen hadde uansett blitt hard :)

Skrevet

Hvor finner dere ut hvor mange som er påmeldt så langt?

Jeg finner det ut når jeg logger meg inn, der står det påmeldingsstatistikk (eller lignende, på utenlandsk). Så kan man sjekke alle raser :)

Skrevet

Hvor finner dere ut hvor mange som er påmeldt så langt?

http://www.seam.cc/anmeldestatistik/index.php?ausstellung_id=2281
  • Like 1
Skrevet

Holy ****, 37 juniortisper - om det er endelige tall, jeg vil tro manuelle påmeldinger kan tikke inn og gjøre tallene større. Dog, det var 36 da X'en tok sin tittel, 11 måneder gammel og på vei ned i pels. Kan datteren klare det samme, 11 måneder gammel og på vei ned i pels??? :D

Jeg avventer en måneds tid med å avgjøre om jeg drar, for å se om hun faktisk slipper pelsen nå, eller om det bare ramlet av litt.

27 juniorhanner, men han jeg meldte på møter ikke med mindre det blir dommerbytte. Det må jeg i så fall få vite snart så han kan få rabiessprøyta.

Skrevet

19 Junior hanner på SH, totalt 84 hanner. Det blir litt vel spennende for fjompen min (største antallet hunder han har slått så langt er på D4A hvor han ble 2BHK). Men jeg kommer antagelig til å dra. Pelsen er på vei av, men jeg håper den alikevel vil være i akseptabel stand til WDS. Vet at dommeren er en brukstype, så forhåpentligvis er han ikke for streng på røyting. Bruksfolk pleier ikke være det, men vet jo aldri. Dette er tross alt WDS og ikke en lokalt klubbshow...

18 jr tisper og totalt 87. Veldig få veteraner, bare 4 hanner og 1 tispe. Og 1 hann og 1 tispe i brukshundklassen.

Skrevet

er jo bare FIRE mops hannhunder jo! :| Juniorer altså!

Edit: nei, jeg kan ikke sveitsisk, så jeg vet faktisk ikke hva som ER juniorklasse :lol:

Det er 29 Jr hanner, 4 valpehanner ;)

red: huffda, dobbelpost. Beklager!

Skrevet

Og påmeldingsfristen er forlenget til 14.april :)

Jeg synes faktisk det er mindre påmeldte innenfor mange raser enn ventet. Er dere enige?

Skrevet

Og påmeldingsfristen er forlenget til 14.april :)

Jeg synes faktisk det er mindre påmeldte innenfor mange raser enn ventet. Er dere enige?

Langt færre enn i Paris på SH, men allerede fler enn i DK i 2010. Men ville kanskje forventet at Salzburg fikk mer "Paris antall" siden det ligger så sentralt i Europa.

Skrevet

Langt færre enn i Paris på SH, men allerede fler enn i DK i 2010. Men ville kanskje forventet at Salzburg fikk mer "Paris antall" siden det ligger så sentralt i Europa.

Ja jeg trodde også at østerrike ville trekke mer siden det ligge litt "midt i alt"...

På mine er det iaf færre enn det har vært på de siste WDS. Eller, Paris husker jeg faktisk ikke.. Men begge raser bruker å tippe godt over 200 liksom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...