Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordkooik's Taxi (kooikerhund)


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte det var påtide at Taxi fikk sin egen tråd her :)

Taxi er en kooikerhund, født 21. april 2009. Hvorfor han heter Taxi, må dere spørre samboer om - det var han som fikk bestemme navn denne gangen.

2009:

1247222989_resized.jpg

1247222985_resized.jpg

1247596006_resized.jpg

1248290534_resized.jpg

2010:

img_3233.jpg

img_3188.jpg

img_4589.jpg

img_5378.jpg

2011:

taxi9.jpg

taxi16.jpg

taxi5.jpg

img_1235.jpg

img_0099.jpg

img_1333.jpg

parsell+133.JPG

Han er en herlig hund på mange måter, glad, entusiastisk og full av energi. Selv om kooikeren ofte er reservert ovenfor fremmede, er Taxi veldig sosial av seg. Eneste som ikke er så greit, er å møte andre hannhunder i bånd.

Vi trener og konkurrerer i agility, men foreløbig har han disket mye på konkurranse fordi han er en smule hormonell og umoden. Men jeg ser at han er en gutt med masse potensiale, og gleder meg til å fortsette treningen med han :) Han har en sinnsyk fart og er veldig førbar.

Har stilt han litt på utstilling hvor han har fått to cert, men vi mangler fortsatt storcertet. Han er en litt spinkel type, samt at han er litt mørk i fargen, så tror ikke det blir så lett å oppnå det. Men vi prøver.

Oppdateringer kommer!

Skrevet

Det var fint at Taxi fikk seg egen tråd :) Han er så nydelig! Håper jeg får sett dere på banen en gang, det hadde vært artig. Lykke til med treningen og konkurranse frammover! Skal dere starte noe mer før jul?

(Hm..kanskje Marvin burde fått seg en tråd og da..host.,. :P)

Skrevet

Det var fint at Taxi fikk seg egen tråd :) Han er så nydelig! Håper jeg får sett dere på banen en gang, det hadde vært artig. Lykke til med treningen og konkurranse frammover! Skal dere starte noe mer før jul?

(Hm..kanskje Marvin burde fått seg en tråd og da..host.,. :P)

Vi skal til kløftahallen to ganger i november, og det er alt for i år. Bare å komme å se på :D Reiser til Danmark igjen over nyttår, så da blir det desverre treningspause på 10 uker :(

Ja, Marvin bør få sin egen tråd han også :D Jeg får lage en til Luna og, så ikke hun føler seg urettferdig behandlet :P

Skrevet

Fin han er! Men, hvor fant du non-stop sele til ham? Trodde ikke de fantes så små, har en liten fant på 10 kg her som skulle hatt seg en trekksele...

Skrevet

Fin han er! Men, hvor fant du non-stop sele til ham? Trodde ikke de fantes så små, har en liten fant på 10 kg her som skulle hatt seg en trekksele...

Han har strl 4, den minste som finnes. Jeg må stramme den inn på alle punkter, men den passer bra over hodet, så da funker det greit med endel justering :) Taxi veier 11kg, men da bildet ble tatt veide han nok ikke mer enn 10.

Nydelig gutt med nydelige farger! Tror tilogmed jeg har sett dere på stevne et par ganger :)

Takk :D Tror jeg har sett dere også :) I Fredrikstad mener jeg? Nå går bare treningene bedre og bedre, så jeg håååper han skal slå til på stevne også snart :)

Fin han er :) Har en kooiker-tispe på jobben, hun er mye lysere i brunfargen enn Taxi, men syntes det var veldig fint med den mørke fargen jeg! :)

Ja, han er littegrann mørk i henhold til rasestandarden, men får mye komplimenter for fargen hans. De skal ha sorte øredobber og kan godt ha sort halerot, men det skal helst ikke være så mye på resten av kroppen.

Skrevet

Noen bilder fra dagens agilitytrening:

agtrening+108.JPG

agtrening+111.JPG

agtrening+112.JPG

Endelig går treningen litt fremover igjen :) Har hatt en periode nå med en ganske så hormonell hannhund og en ganske så frustrert eier. Men nå er vi på rett spor igjen (håper og tror jeg) :P

  • Like 1
Skrevet

Nydelig og flink Taxi!

Ser jo ut som om dere har fint driv i AG banen <3

Tror jeg må google litt om kooikerhund!

Utolig mange fine bilder du har tatt.

Når jeg slike bilder skulle jeg ønske at jeg var en bedre fotograf, hadde bedre kamera og at hundene mine ikke bare var hvite.

Skrevet

Eva86: De vinterbildene der er tatt av hundefotograf Jan Vidar Bakker, han er en god venn av eieren til Taxi's bror, og var med oss på kooikertreff i januar :-) (han hadde ikke de beste forutsetningene med mørkt, grått blåsevær den dagen, men jeg synes bildene ble veldig bra forde :D)

Link til hele albumet med bilder fra den dagen.

  • 1 month later...
Skrevet

Idag har vi vært på kooikertreff/adventstur i Fredrikstad. Ikke bare bilder av Taxi her, men er nesten nødt til å poste noen bilder av de små kooikernøstene som var med på tur også :wub:

Taxi møter broren sin Leo. De har møttes mange ganger og er alltid glad for å se hverandre igjen:

IMG_2242.JPG

Taxi møter Mario på ni uker for første gang. Mario er halvbror til Taxi:

IMG_2254.JPG

Et par naturbilder fra turen:

IMG_2291.JPG

IMG_2295.JPG

Taxi sammen med bror Leo og onkel Rossi:

IMG_2311.JPG

En glad gutt på tur:

IMG_2316.JPG

De to små nykommerne:

IMG_2378.JPG

IMG_2420.JPGIMG_2426.JPG

  • 1 month later...
Skrevet

Har hatt en pause fra agilityen nå, men vi fortsetter igjen om seks uker når jeg er tilbake fra Danmark (går på skole her) Har ikke noen store oppdateringer å komme med, men litt bilder er jo alltids greit :D

Taxi spiser snø:

IMG_3257.JPG

Taxi spiser tørrfor:

IMG_3490.JPG

I skogen:

IMG_3121.JPG

IMG_1551.JPG

IMG_2848.JPG

Taxi og "dama":

IMG_2687.JPG

IMG_2682.JPG

Taxi leker stående fuglehund:

IMG_2157.JPG

Nybadet og go':

IMG_1735.JPG

Skrevet

Ååh, jeg liker så godt at taxi er litt mørk, det er virkelig vakkert!

Jeg også, selv om de strengt tatt ikke skal ha noe særlig sort i det røde utenom på haleroten og selvsagt på ørene. Men hvilken rolle spiller nå det, når man har en frisk hund med bra gemytt (som attpåtil er supervakker, hehe) :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...