Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til skummel film?


Wednesday
 Share

Recommended Posts

Gammel film, men "Villmark" er noe av det aller ekleste jeg har sett noen gang. Jeg kan fremdeles få flashback fra den filmen. Det er vel muligens noe blod og gørr når jeg tenker meg om, men stemningen var det som gjorde aller mest inntrykk på meg. Det, og slutten (ikke blod og gørr) *grøss*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg eeeeelsker skrekkfilmer og grøssere, men syns aldri de er skumle så vet ikke om disse kommer i den kategorien, men her er noen forslag til skrekkfilmer som ikke er blant de blodigste:

- The shining. (Ok, litt blod med tanke på blodbadet i heisen og litt sånt, men den er en klassiker, da!)

- Psycho. Originalen, IKKE remaken.

- House on haunted hill. Igjen originalen med Vincent Price. Den er gammel, men god. :D

- 1408. Faktisk ikke så verst.

- Ringu. Den japanske originalen til The Ring. Syns den er bedre enn den amerikanske versjonen.

- The others.

- Barnehjemmet. Spanske film. Kanskje ikke av de skumleste, men ganske ok.

- Poltergeist.

- The Exorcist.

Du kan finne mange gode forslag til ulike skrekkfilmer her.

Ellers er det mange av de litt blodigere som er ganske bra også da, bare for å ha nevnt det. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

The shining finnes jo ikke skummel da! Men festlig film :D nr 2 kommer snart i følge Stephen King. Gleder meg!'

Men egentlig er det best å bare lese bøkene hans, for regissørene som skal lage film av dem voldtar jo hele stemningen og tanken bak bøkene som regel... synes jeg iallefall.

Jeg tror aldri jeg har sett en skikkelig skummel film, enten blir det for dumt rett og slett, ellers så blir det for mye effekter og bråk, som dreper stemningen.

Men Paranormal Activity synes jeg faktisk var sjitekkel, tror det er den ekleste filmen jeg har sett. Må få sett nr 2 og :D

Fritt vilt (den første) er heller ikke så verst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

The shining finnes jo ikke skummel da! Men festlig film :D nr 2 kommer snart i følge Stephen King. Gleder meg!'

Men egentlig er det best å bare lese bøkene hans, for regissørene som skal lage film av dem voldtar jo hele stemningen og tanken bak bøkene som regel... synes jeg iallefall.

*klippe*

Helt enig i både "ikke-skummel" og "heller-lese-bøkene" delen! :lol: Men, det er liksom en av de skrekkfilmene som en absolutt bør se om en liker skrekkfilmer. ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gammel film, men "Villmark" er noe av det aller ekleste jeg har sett noen gang. Jeg kan fremdeles få flashback fra den filmen. Det er vel muligens noe blod og gørr når jeg tenker meg om, men stemningen var det som gjorde aller mest inntrykk på meg. Det, og slutten (ikke blod og gørr) *grøss*

Det året jeg begynte på videregående hadde lærerne laget en plan for sosialt samvær på tvers av trinn og innad i klasser - vi kjente jo ikke hverandre fra før alle sammen. De ulike klassene gikk via hver sin løype, inn til en stor åpen lysning midt i skogen, sent på kvelden (det var mørkt). Der var det satt opp lerret, og Villmark skulle vises, før man skulle overnatte der. En genial ide synes jeg nå, men den gangen turte jeg ikke å se filmen (litt pingle på skumle filmer), så jeg og en venninne bestemte oss for å gå alene gjennom skogen til veien, hvor hennes mor skulle plukke oss opp. Sånn i ettertid tror jeg det ville være mindre skremmende å bli igjen sammen med et par hundre andre, enn å gå alene gjennom en mørk skog med hodet fylt av mulige skrekkfilmscenarioer :lol: En bitteliten digresjon bare :P

Harry Potter :brr: .

:lol: :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

The human centipede skal være skikkelig ekkel... Har lyst å se den en gang, hvis jeg tør... :icon_redface:

OOOOH! Den må jeg se! Den så faktisk ekkel ut ! Håper kirurgen får gjennomført prosjektet sitt, jeg vil se resultatet :lol:

Men den ser jo bare EKKEL ut. Ikke skummel eller noe sånt, bare nasty. Så jeg har ikke giddet å se den, og jeg har mine tvil på om jeg gidder. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...