Gå til innhold
Hundesonen.no

Slite ut hester hos Trulte - treff!


Recommended Posts

Skrevet

Haha, jeg liker å lage slike veldig spesifikke treff! :D

Det er jo flere her inne som har meldt sin interesse for å ri på hestene til Trulte slik at hun slipper å slite dem ut selv :D I tillegg så var det vel noen som ville påta seg litt hundeutsliting også. Trulte er jo veldig positiv til dette! Så meld dere opp!

Når kan vi komme, Trulte? :D

  • Like 1
  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg vil! Men slutt å bo i Bergen a Trulte. Oslo hadde vært mye mer praktisk!

Haha, jeg liker å lage slike veldig spesifikke treff! Det er jo flere her inne som har meldt sin interesse for å ri på hestene til Trulte slik at hun slipper å slite dem ut selv I tillegg så var

Cattn og meg har date hos Nina på fredag

Skrevet

Her var det liv, ja :D

Jeg har jo allerede fått tildelt hest :ahappy: Den pææne svarte og hvite :wub: Nå drar jo to avstikkerer alene på fredag :P Men Gunhild og Enits, hva med Søndag? Og det må jo såklart passe for Nina også (siden vi bruker det navnet her nå :lol: )

Skrevet

Date!? :w00t: No vart æ skræmt! :D

Husk før-bilder, sånn at kirurgene har noe å rekonstruere etter :P (bare tuller, hestene er snille som dagen er lang ;))

Nina :)

:D *glede seg*

Skrevet

:lol: Nå vet vi jo ikke hvor mange hester Nina har engang :lol: Så er vel like greit vi stikker innom på Fredag :P

2 egne (snart 3 kanskje *plystre*) + en som jeg passer for eier ;)

Skrevet

Veibeskrivelse; For de som har GPS, kan man plotte inn Askvegen 268 :P

Ellers; Ta til høyre på enden av Askøybroen (ned mot Kleppestø) og følg hovedveien ca 9 km utover...Midt i en sving står det et skilt til venstre med Askøy Blå Kors Klinikk og Hop videregående skole - sving inn der og kjør rett frem (inne på området) ca 200 meter (til dere ser hestene :P)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...