Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tesh er jo en grande, aka ganske stor. Hun har veldig harde klør og nå idag når jeg skulle klippe så gikk det nesten ikke!

Anbefalinger til sterke kloklippere som også er gode å holde i?

Skrevet

Er den du har kanskje blitt litt sløv? Bare en tanke. :)

Nei den er nesten ikke brukt, brukt to ganger på Cosmo og det er det.

Kua må klippes hos dyrlegen og jeg har mange forsjellige "små" jeg har prøvd på tesh men får ikke klipt uten å klemme alt jeg har, haha.

Dremel hadde kanskje vært noe

Skrevet

Den er ikke skarp/sterk nok :/

Hæ? Jeg brukte min minst 5 år gamle på henne i sommer uten prob, nå har Rak overtatt den og jeg tror den funker fint for henne også.

Tar du for mye i slengen? Husk at den skal bare skave av skiver, ikke klippe bort en halv cm tupp liksom.

Skrevet

Hvis du skal prøve noe annet ville jeg prøvd giljotin av noe slag. De kraftige kloklipperne har for brede blader og knuser klørne istedenfor å klippe de av. Ta henne med på dyrebutikk og krev å få prøve de de har!

Skrevet

Millers klosaks skal være sterk nok til å klippe harde GD-klør. Du kan også få kjøpt Millers i enda en større utgave, og den har sorte håndtak. Jeg har kun sett den utgaven i utlandske nettbutikker.

Jeg holder en knapp på at det er en feil på den Millersen du har, eventuelt at du må knipe raskere og hardere. Jeg klipper all slags hundeklør med en rød Millers, og selv på store hunder med harde klør klipper Millersaksen bare helt nydelig gjennom.

Skrevet

Da må det i såffal være noe galt med den millersen jeg har for den klipper ikke ordentlig.

Jeg klipper en gang i uka ish så de er ikke veldig lange eller "herda", men jeg får prøve hva de har i butikken og forhåpentligvis er det min det er noe galt med! :)

Skrevet

Ikke for å ødelegge tråden din, men jeg har et spm ang kloklipp.

Er det noen som har prøvd denne maskinen som bare sliper klørne? Sånn dremmel aktig, men beregnet på klør.

Vurderer å kjøpe en sånn etterhvert, men hvis det er lite effektivt er det jo liten vits. Har en valp her som HATER å klippe klør, og lurer på om en sånn maskin kan gjøre det enklere evt.

Skrevet

Jeg bruker Dremel jeg, funker som gull det.

Kanskje det er like greit å kjøpe det. Kan jo brukes til andre ting også :D Jeg som er så innmarri handy liksom...

Skrevet

Jeg og bruker dremel, min var dønn lik den som selges for 599 i dyrebutikken, bare jeg kjøpte den for 99 på chlas ohlson. Trådløs, oppladbar dremel. Måtte kjøpe selve slipegreiene utenom for noen småpenger.. Bare et tips ;)

Jeg har også den dyre hjemme, jeg tuller ikke når jeg sier de er identiske, samme styrke, samme lader, samme ALT.

Skrevet

Men om tulip klipte Tesh med Millers i sommer så funker jo Millers på henne..

Om tulip klarer å klippe Tesh med Millers i sommer, så er jo det fint for tulip. Det hjelper vel ikke Kaja noe særlig hvis hun ikke syns det funker for henne? Jeg fikser ikke å bruke Millers, hverken på Nora eller Dina. Dina klarer jeg ikke å klippe klørne til selv i det hele tatt, ikke engang med Belgerpias klotang, som Belgerpia bruker når hun klipper klørne til Dina.

Sorry, men klotanga skal liksom funke for den som bruker den, da hjelper det fint lite om andre fikser det..

Skrevet

Om tulip klarer å klippe Tesh med Millers i sommer, så er jo det fint for tulip. Det hjelper vel ikke Kaja noe særlig hvis hun ikke syns det funker for henne? Jeg fikser ikke å bruke Millers, hverken på Nora eller Dina. Dina klarer jeg ikke å klippe klørne til selv i det hele tatt, ikke engang med Belgerpias klotang, som Belgerpia bruker når hun klipper klørne til Dina.

Sorry, men klotanga skal liksom funke for den som bruker den, da hjelper det fint lite om andre fikser det..

Poenget var vel at Millers er skarp nok?? Ikke alle liker å holde i den, det er så.

  • Like 1
Skrevet

Poenget var vel at Millers er skarp nok?? Ikke alle liker å holde i den, det er så.

Da er din erfaring en annen enn min, jeg syns stort sett ikke Millers duger til annet enn å klippe klørne på små hunder, valper og katter.

Skrevet

Da er din erfaring en annen enn min, jeg syns stort sett ikke Millers duger til annet enn å klippe klørne på små hunder, valper og katter.

Var dette før du fikk gikt i henda, eller etter? Ikke at Millers er en hard tang, men om man har problemer med å lukke tanga pga fingrene, så vil vel de fleste være "dårlige" ? Iom at du heller ikke klarer å bruke BP sin.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...