Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Jeg har en curly coated retriever tispe på 20 måneder (Aisha), og har akkurat flyttet hjem til Oslo etter studieopphold i utlandet. Håper å finne litt hundemiljø i Oslo. Både Aisha og jeg savner litt å treffe andre hundefolk slik som vi gjorde i Canada! Vi har trent litt agility, og er mye på telttur i marka i helgene.

Skrevet

Hei! Morsomt med en litt uvanlig rase! Den er vel mer vanlig "der borte". :)

Er masse aktive hundefolk i de fleste grener her, og i Oslo har vi periodevis fellestreninger på Ekeberg. Nå begynner det å bli mørkt, så vi må vel finne et sted med lys...

Skrevet

Hei,

Bra å høre at det er litt miljø, da får jeg følge med:-)

Litt uvanlig rase ja! Ca. 80 stykker av de i Norge, og per i dag ingen som driver oppdrett. Aisha er faktisk svensk (med far importert fra Australia). Så jeg har flydd henne frem og tilbake til Canada, stakkar! Om de er så mye mer vanlig i Canada vet jeg ikke, jeg har i hvertfall aldri møtt noen. Men curly er helt suverent min favoritt rase, så her i huset blir det nok kanskje flere curlyer etterhvert!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...