Gå til innhold
Hundesonen.no

Tv2 hjelper deg!


Sigrid

Recommended Posts

Skrevet

Onsdag 2. mars MÅ dere få med dere Tv2 Hjelper deg!!

Skal være sak om hun useriøse chihuahua oppdretteren i Mo i Rana,

og jeg skal være med på det :oops: Litt flaut...hehe...

Foreløpig har jeg ikke hørt noe annet enn at det blir sendt

2. mars, men hører jeg noe...sier jeg ifra :(:D:D

Si det til ALLE dere kjenner!!!

Skrevet

Vet ikke men tror det er kl 20.30

Og ja det er hun gale dama ja!!!

Man får ikke sett henne, for hun latet som hun

ikke var hjemme...men navn og nummeret hennes

kommer!!! Og DET er det viktigste!!! :(:D:D

Skrevet

Jeg såå deg! :(

Er du hun som ble med å besøkte oppdretteren?

Hvis hun mistet så mange valper må det jo være noe galdt da eller? :(

STÅ PÅ! YOU GO GIRL! :(

Skrevet

Stå på Sigrid!!! :( Bra at noen tar affære mot slike folk... Synd at hun ikke var hjemme, skulle likt å se henne vri seg litt!

Skrevet

Først sto Sigrid fram som en ivrig kjøper og så fikk hun ikke hunden allikevel, men isteden kom det et brev hvor d sto: "Beklager, men hunden din kan ikke leveres av den grunn av at den er død ..." Og grunnene var tåpelige - i allefall noen: falle ned fra sofa - veranda ( :( ) drept av rottweiler - drept ab barn ( :-o ) - klemt i døra og kjørt over.

Så mange teite unnskyldninger at det ikke går ann Flaming

Men de har ikke oppklart det enda. + At Sigrid dro opp til Mo i Rana og så etter dem, men ingen hjemme.

Skrevet

Så det, helt utrolig at folk kan gjøre slik.

Penger, penger , penger er det eneste de tenker på.

Har hun mistet alle de valpene hun prater om er hun ikke skikket til å ha hund da.

Utrolig bra at navn å allt kom opp slik at andre kan bli advart å denne personen ikke får utbytte av å lure andre.

Er litt sjokka over hva fol får seg til å gjøre altså. :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...