Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

I utgangspunktet så er vel eeeegentlig alle gitt bort. :P

Lurer jeg på også?? Og du må vaske fjesene deres Soppen,uansett tenner og klør.De klarer ikke selv ennå småttene :wub: :wub:

Hva spiser de nå forresten,fortsatt mest melk eller???

Endret av Toril
  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk fire bitte-bittesmå kattunger uten mamma, som trenger hjelp med å flaskes med morsmelkerstatning, og som fortsatt må stimuleres til å gå på do. Så i dag ble jeg, Nemi og Peggy kattemammaer. H

Søte! Synes de bør hete Timon og Pumba jeg

Nå har visst den ene blitt døpt Picasso av søstra mi, fordi den maler sånn. Så, da er det sistemann!

Skrevet

Lurer jeg på også?? Og du må vaske fjesene deres Soppen,uansett tenner og klør.De klarer ikke selv ennå småttene :wub: :wub:

Hva spiser de nå forresten,fortsatt mest melk eller???

Men jeg gjør jo det, bare ikke alltid før jeg tar bilder. :P

De spiser mest melk, ja. Prøver å gi de ett måltid med oppbløtt tørrfôr og melk om dagen.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Pusebilder fra forrige helg! :D

Bonus!

IMG_7582.jpg

IMG_7585.jpg

Bonus og Cos hilser

IMG_7589.jpg

Cos og en av de to svarte

IMG_7593.jpg

Frøkna

IMG_7455.jpg

IMG_7458.jpg

IMG_7462.jpg

Møte i Gribbenes landsforening :lol:

IMG_7505.jpg

IMG_7515.jpg

IMG_7720.jpg

IMG_7527.jpg

Føtter må dø!

IMG_7564.jpg

IMG_7567.jpg

Skrevet

Ååååeh :frantics: Jeg savner tiden da jeg og samboer tok til oss 9 kattunger! Finnes ikke noe mer fantastisk enn små kattunger som herper leilighet dagen lang :wub: :wub: Beholdt en da, og hun er nok kattunge for nå. Mer slitsom kattunge har jeg aldri hatt altså :lol:

Ufattelig vakre alle sammen! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Ååååeh :frantics: Jeg savner tiden da jeg og samboer tok til oss 9 kattunger! Finnes ikke noe mer fantastisk enn små kattunger som herper leilighet dagen lang :wub: :wub: Beholdt en da, og hun er nok kattunge for nå. Mer slitsom kattunge har jeg aldri hatt altså :lol:

Ufattelig vakre alle sammen! :wub:

Beholder alle gutta jeg,og hus-rivingen har de forlengst kommet igang med :devilbanana: :devilbanana: :wub:

Skrevet

Beholder alle gutta jeg,og hus-rivingen har de forlengst kommet igang med :devilbanana: :devilbanana: :wub:

aaaw! Så heldig du er :D Vi har tre katter, så det får holde inntil videre! Men du verden som jeg elsker kattunger! Og husrivinga, der man må plukke dem ned fra overalt, er jo noe av det beste med det hele :wub: Og at de blir så avhengig av en, når de ikke har noen mamma til å passe på og lære opp! Her i huset hadde alle kattungene mange mammaer da :D Både ene hunden, hannkatta vår (som var den mest omsorgsfulle av våre to voksne katter, som han stelte med dem altså) og andre pusefrøkna vår som viste hva som var lov og ikke :D Og så oss tofotinger da!

men nå babler jeg fælt her! Nyt tiden med dem :wub:

  • Like 1
Skrevet

Hvem har laget papphuset til dem? :D Kjempe moro!

Og jeg har desverre glemt litt hvem som er hvem. Hvor mange havner hos Toril? Og hvem er av de er Rips som skal til Lill?

Har alle hjem da om de skal til de to? Eller er det en tredje eier?

Veldig søte puser :wub:

Skrevet

Jeg liker de sorte og hvite gutta som har likt bliss! De må hete noe kult som "Knoll og Tott" eller andre parr navn! Sol og Måne. Stjerne og Planet. :lol: Også er jenten til Lill søt :wub:

Skrevet

Hvem har laget papphuset til dem? :D Kjempe moro!

Og jeg har desverre glemt litt hvem som er hvem. Hvor mange havner hos Toril? Og hvem er av de er Rips som skal til Lill?

Har alle hjem da om de skal til de to? Eller er det en tredje eier?

Veldig søte puser :wub:

Niesen min på tolv år har laget papphuset :) ,de koser seg inni der.

Ja,de er helt skjønne de små rampeungene :heart:

  • Like 1
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...