Gå til innhold
Hundesonen.no

Banner - muligens litt avansert


charlotte

Recommended Posts

Jeg ønsker meg veldig et banner som ikke er standard størrelse, men som etterhvert vil pryde den øverste delen av hjemmesida mi. Som en slags overskrift, ikke en signatur jeg skal bruke på forum.

Her er bildene jeg kunne tenkt meg å ha i banneren:

skytter2.JPG

lisaisok9.JPG

lisafantmarkering.JPG

lisahopp2.JPG

Det siste bildet er litt utydelig, men jeg tror ikke det gjør noe dersom det blir mindre i størrelse. Velg gjerne en av bakgrunnene på de andre bildene, eller klipp alle bildene ut og legg de på en helt annen bakgrunn av natur av noe slag. Skytteren i mindre format, lisa med dummyen og hoppet er viktigst å få med.

Håper noen vil prøve seg, mulig det er litt vanskelig :?

Glemte å få med at det må være med en tekst: Jakt-labben.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den var fin' date=' men ikke helt ren rundt der hun hopper...[/quote']Haha, jeg veit. Jeg brukte sånn lasso hvor jeg tegna rundt hunden for hånd (ikke sånn automatisk lasso) også ble jeg sliten i hånda og slapp museknappen. Og dermed ble den sånn :) Hehe. Men gøy er det jo! Før klarte jeg bare å klippe (crop) og legge på tekst, nå klarer jeg å legge på layers. Får bare "øve" videre og håpe at noen har lyst til å lage en "litt" finere en :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får ikke til det der engang jeg :) :oops: Lyst til å forklare hvordan du har gjort det?

Jeg valgte først et bilde med ganske ren bakgrunn og med et motiv jeg synes jeg fint. Så markerte jeg den delen av bildet jeg ville jobbe videre med (i avlangt format) og klipte ut resten med crop-verktøyet. Så åpnet jeg et nytt bilde, markerte rundt hunden med lasso-verktøyet og kopierte det og limte inn i det første bildet som "new layer". Også trykka jeg på tekstboks knappen og skrev inn tekst, valgte font, font str og farge. Dette er også alt jeg klarer foreløpig. Kan selvfølgelig lage bildet i avispapir-look, neonlys-look, maling-look osv, det er enkelt.

19sok21-diffus.jpg

19sok21-lys.jpg

19sok21-newspaper.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, da skal jeg prøve meg litt fram - selv om jeg slettes ikke er noe flink... :wink:

Edit: Jeg har gitt opp akkurat nå. Lisa fikk nemlig noe som så ut som en gedigen kreftsvulst på det ene frambenet sitt, og det oppdaga jeg ikke før jeg hadde ordna bakgrunnen og var nesten helt ferdig, så da orka jeg ikke å gjøre alt på nytt igjen. Muligens en annen gang. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...