Gå til innhold
Hundesonen.no

Manuell påmelding til stevne hvor ingen svarer


Recommended Posts

Skrevet

Dette har ingenting med sjølve lydighetstreninga å gjøre, men er av mer praktisk art. Hvordan melder man seg på et lydighetsstevne hvor det kun er manuell påmelding?

På terminlista hos NKK er det oppgitt et kontonummer, men ingen pris på deltakelse. Jeg sjekka derfor de manuelle skjemaene man bruker når man melder seg på brukshundprøver osv, for kanskje det lå noe informasjon der, men nei. Jeg sendte derfor en e-post til arrangørklubben via adressen som er oppgitt i terminlista, men har fortsatt ikke fått svar (e-post sendt fredag morgen). Jeg forsøkte derfor å ringe nummeret som også var oppgitt, og det viste seg å føre til feil person. Men han hadde i det minste nummeret til noen andre i klubben, men der svarer ingen. Fristen går ut om 5 dager, så jeg får vel svar innen det, men er det virkelig sånn at man ved manuell påmelding bare betaler inn avgift og det er det? :icon_confused: Høres litt snaut ut...

Skrevet

Er det til schäferhundklubben i Moss/Vestby 2. oktober?

Sleit i hvertfall med å få noen kontakt med de jeg også, men fant tilslutt en e-postadresse. Kan sende den på PM om det er dette stevnet du er ute etter.

Skrevet

Er det til schäferhundklubben i Moss/Vestby 2. oktober?

Sleit i hvertfall med å få noen kontakt med de jeg også, men fant tilslutt en e-postadresse. Kan sende den på PM om det er dette stevnet du er ute etter.

Ja, det er akkurat det stevnet. :) Jeg har brukt adressen som er oppgitt i terminlista, men om du har en annen som du faktisk får svar fra, tar jeg gjerne imot, altså.

Skrevet

Takk takk. Nå skjønte jeg hvilket skjema jeg skulle bruke også, sjøl om jeg synes det er mer logisk at lp inngår i "prøve"-skjemaet enn utstillingsskjemaet. :) Kontonummeret som står oppført er 0530 51 39027, og der er det også spesifisert at det er på Ødemørk at stevnet holdes. Skjønt, spesifisert og spesifisert... :P

Den dommeren har dømt Imouto til BIR x 2, BIG1 og BIG2 på valpeshow. Håper hun blir så blenda av den vakra søstra også at hun ser litt gjennom fingrene med det meste... :whistle:

Skrevet

Jeg får ikke forstørret PMen fra NKK jeg, så jeg ser ikke hva som står. Det går ikke å trykke på noe på fanene over.. Tips?

Skrevet

Jeg får ikke forstørret PMen fra NKK jeg, så jeg ser ikke hva som står. Det går ikke å trykke på noe på fanene over.. Tips?

Jeg har ingen problemer med å se hva det står på skjemaet, er du sikker på at du har lasta ned dette her (linken i midten)?

Edit: Har fått svar fra den andressen Maren oppga, uten å ha sendt til den. Vi trenger ikke sende inn skjema, de trenger bare følgende info:

Navn på hunden

Regnr

Kjønn

Rase

Eier

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...