Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan noen forklare...


Trulte70
 Share

Recommended Posts

Akkurat det driver mine med også. Nå er ikke magedreining akkurat noen utbredt tilstand hos mine, men etter at Aiko nesten døde av kolikk osv i sommer, er det ikke akkurat noe jeg synes er superstas, for å si det sånn... Det virker nesten som de får en slags energiboost av maten og bare MÅ feire livet litt rett etter å ha spist, mens vi mennsker helst bare vil hvile middag. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine fikk ikke lov til å herje inne de *føle seg litt nazi* :icon_redface:

Det får ikke mine lov til heller, men de har lært seg til å leke stille, luringene, så det er ikke alltid jeg oppdager dem før det tar litt av og Aiko kommer med tøffinglydene sine eller Imouto piper stakkarslig. Jeg er nok vel så nazi som deg. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det får ikke mine lov til heller, men de har lært seg til å leke stille, luringene, så det er ikke alltid jeg oppdager dem før det tar litt av og Aiko kommer med tøffinglydene sine eller Imouto piper stakkarslig. Jeg er nok vel så nazi som deg. :)

*ler* Så smarte var ikke mine.. Herjing inne mellom de to (altså belgerene, JRT leker ikke med andre hunder han) medførte gjerne raskt ryddet stuebord, veltet tv etc...Vanskelig å unngå å legge merke til egentlig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå burde det vel ikke være verre enn å be dem legge seg på hver sin plass og få dem til å være der da. Og har man erfaring med at de "leker i det stille" etter de har spist, så får man sørge for at de ikke får muligheten til det, dersom man er bekymret mener jeg ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...