Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har nyfødte valper i Steinkjer/Sparbu/Inderøy?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en singelvalp som blir 2 uker på fredag. Etterhvert hadde det vært fint om han kunne få besøke noen andre småvalper for å leke med og bryne seg litt på.

Valpen er en akita. Og som singelvalp er han i ganske godt hold...

Skrevet

Joda, han ble "født" med keisersnitt på 65. dagen.... Ingen tegn til veer, så da ble det keisersnitt...

Dette har jo vært en berg og dalbane.... Jeg var sikker på at tispen var drektig, så sluttet hun å spise ved ca 3 uker. Jeg mente fortsatt hun var drektig og var på ultralyd etter 5,5 uker. Og fikk beskjed om at tispa var tom... Dro hjem og avlyste alle forberedelser og forventninger. Men syntes tispa oppførte seg veldig rart til å ikke være drektig. Så på dag 55 trodde jeg at jeg så en liten bevegelse, samme på dag 57. Men kunne ikke kjenne noen ting. Tispa ble stram som stein i magen med en gang jeg ble litt nærgående. På dag 59 dro jeg derfor på røntgen, og siden tispa ikke hadde svelget en hel kylling til frokost, så måtte det være en valp der inne... Plutselig var det fødsel i vente likevel. Så da ble det litt panikk...

Men ingenting skjedde tempen var flere ganger nede nesten på 36-tallet, men ingen fødsel...

SÅ nå ligger han her.... Ak-inu-bas Eynni Idri no Koutei (Keiseren av Inderøy)

Skrevet

Litt langt unna kanskje? Sakset fra FB, aner ikke om det er løst, men datoen er jo ny.

"Tirsdag 30.08.2011

VÆR SÅ SNILL Å SPRE DE HER VIDERE PÅ FACEBOOK! AMME trengs i Trondheim! 2 valper som ikke blir aksptert av sin mor trenger amme! Ring fortest mulig på tlf 40071640 eller 40236036! SPRE DETTE VIDERE!!"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...