Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror og håper jeg ikke er den eneste som sitter forran boksen å ser på sånt,så tenkte at vi må ha en egen tråd der vi kan diskutere :shifty:

Førsteinntrykket mitt er : KLEINT! :whistle:

Skrevet

Jeg kan iallefall med stolthet i stemmen si at jeg aldri har sett på Paradise Hotel..

Det kan dessverre ikke jeg... :icon_redface:

Jeg ser på nå, men skal det gå på tv2 eller bare bliss? siden det går på tv2 nå mener jeg.

Til nå, vel kjedelig :P

Jeg ser på bliss jeg,visste ikke det gikk på tv2 en gang. Tror det skal gå på Bliss,men er ikke sikker :icon_confused:

Skulle ønske det var noen andre som var programledere ihvertfall,noen med mer "futt" i.

Skrevet

Haha kleint ja, mildt sagt! :lol: Menman må jo se på, det er jo ti år siden sist! :P Må jo se om det blir en suksess denne gangen.. Så får vi se hvor lenge jeg gidder å følge med :P

Skrevet

Det var litt kleint ja.. Men tydeligvis ikke så kleint som gjør at det er mer spennende å lese anatomi :P haha Håper det blir litt artigheter, istedenfor bare sex, drama osv., ellers så tyder det på at det blir mye anatomi fremover i høst :P haha

Men stemmer i at det skulle være noen andre programledere.. Men off ja, jeg også er vist alt for glad i å kaste bort tida mi og ikke klare å legge seg til riktig tid :P

Skrevet

Så ikke programmet, for jeg ville heller se 71 grader nord.... :sleep: Så første sesongen av "big brother", men har ikke sett etter det. Synes den type programmer (inkl. "paradise hotell" ) kan oppsummeres med et ord.... kjedelig og atter kjedelig. Gir ikke meg noe underholdningverdi i hvert fall... :aww:

Skrevet

Jauda måtte jo se på :huh:

Eg syns jo det var passe festlig når de har det der forstørra hamsterburet jeg da :D

Men eg e nå enkel og underholde.

Så kun første sesongen av big brother og håper nå denne kan bli like festlig. :D

Skrevet

Synes det var flaut. Og jeg liker virkelig ikke programlederen, hun passer ikke til dette i det hele tatt...

Ikke Petter heller. Synes han så ganske forskrekket ut :huh:

Jeg elsker sånne programmer. Jeg synes det er sååå gøy å sitte å le av teite folk,drama og hjernedøde kommentarer :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...