Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har overhodet ikke peiling på hva som er en bra termos eller ikke, så jeg fant ut at å spørre "tur-folket" må være en god idè :) Håper noen kan hjelpe meg med tips.

Hvor får jeg kjøpt en kvalitetstermos som rommer en halv liter eller noe slikt, og hva skal jeg spørre etter (hva heter den; merket)....? Jeg vet ikke om men halvliter er passe en gang, men bare så for meg at en liter kan bli litt stor i sekken? Det er greit at den ikke er for stor. Men det er viktig at den holder innholdet varmt (eller "varmt nok") i noen timer, så det ikke blir kaldt på en halvtime liksom.

Kan gjerne kjøpes på nett om mulig, det er lettvindt :- ) Ellers er butikker av typen kjede-sportsbutikker o.l. i nærheten, om det finnes der.

Skrevet

Jeg har lett lenge etter en god termos. Jeg har dårlig erfaring med termos med lokk med hull i, så mitt krav var termos med skrukork. Jeg lette og lette, og fant det til slutt på IKEA av alle steder :D hundrings tror jeg den kostet. Knallfornøyd!

Ellers så selger jo de fleste sportsbutikker, jernia o.l., men de fleste har lokk med hull i (vet ikke hva det heter jeg :P )

Skrevet

Ok, takk skal du ha. IKEA har faktisk overraskende gode kvalitetsstekepanner også, de :) Sånne med teflonbelegg pleier å gå fort i stykker her i huset, men IKEA sin stekepanne lever lenge.

Skrevet

typen min lette nettopp etter termos selv, han kjører lastebil og må ha en som holder kaffien varm hele arbeidsdagen (herregud så gubbete han hørtes ut i denne beskrivelsen, hahaha :lol: ). Han endte opp med en termos fra Jernia, han setter den på i 6 tiden om morgenen og kaffien er fortsatt varm til lunsj, så den virker jo veldig grei da :)

Ser de har en termos her i samme merke, som visstnok er best i test, men grådig billig :o :

http://www.jernia.no/k/ki.aspx?sku=613570

Skrevet

Hvis du skal ha en termos som virkelig holder på tur anbefaler jeg Stanley. Har nylig kjøpt min og testet på hovedkurs, hadde fortsatt varm kaffe etter 24 timer... Anbefales!

Jeg kjøpte min på Villmarksbutikken på Jessheim, men du får sikkert kjøpt den på nettet også. Koster litt mer, men det er det verdt!

http://www.outnet.no/no/stanley.php?gclid=CPOQ1e_hgKsCFYJN3god0lHg1g

Skrevet

Jeg har flere Thermos termoser, og er knallfornøyd med alle sammen! De holder varmen, gummien i pakningene blir ikke ødelagt over tid, de tåler knall og fall, og koster ikke skjorta :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Født 13.04.26 i Litauen, en hyggelig og pen frøken som vi håper skal bli en fin turkompis, familiehund og kanskje treningspartner i lydighet.  Vi får se. Helt ny rase for oss, så vanskelig å vite helt hva man skal forvente, men så langt ser det iallefall veldig bra ut. Snart vært i Norge i 3 uker. 🥰
    • Fikk ikke liv i min gamle bruker så malamuten er nå Zelda_. Lenge siden sist, hyggelig å se noen kjente navn fortsatt er her, selv om forumet ikke er så aktivt lenger. 😊
    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...