Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, jeg og Carl hadde først kjørt feil, så vi trodde vi ikke hadde rukket det. Så da vi var på vei hjem fant vi det akkurat. Jeg ble spontant med på Lydighetsdelen. Vi har trent særdeles lite på dekk med skjult fører, og de gangene vi har gjort det har hun løpt til meg med dn gang hun ikke har sett med lengre. I dag var det andre boller. Hun lå nesten tiden ut (1 min), men reiste seg litt før. Jeg stod bak et telt å studerte uttrykkene til menneskene og blikket deres. Da en mann sitt blikk vandret bort fra der Blondie lå, trodde jeg at hun hadde reist seg, så jeg tittet bort, men hun lå :D Stolt matmor! Apporten skippet vi for det kan hun aldeles ikke. Resten fikk vi følgende poeng på:

Fvf klasse to: 6,5

Stå under marsj: 6,5

Dekk fra holdt: 5

Avstand klasse to: 5

Hopp over hinder: 9

Helhet: 7

Det hele endte med sølv i NM junior lydighet!

Deretter var det agilityen. Det gikk vi gjennom med en del feil i både hopp og agility, pluss mye tidsfeil. Men vi gikk gjennom begge banene, og fikk bronse i NM agility junior :D Stolt over lille tuppa mi :wub: Vi har fått masse fine premier. Skrytebilde kommer snart!

Skrevet

Skrytebilde!

6089520585_0794261fd7.jpg

Vi fikk også med en forsekk (Blondie fortsetter å forsørge seg selv, jeg har ikke kjøpt for til henne på snart ett år!) og noen grisehaler og griseører, pluss noen godbiter :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da jeg skulle ha meg ny hund ble jeg fortalt at en australsk kelpie ville passe bra. Trener lydighet og går blodspor. Har trent litt rallylydighet tidligere. Det ble flat coated retriever. Den rasen fyller mine behov for treningsglede og har aldri gått mer enn 20-25 meter fra meg på tur.
    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...