Gå til innhold
Hundesonen.no

NM Junior 2011


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Ja, jeg og Carl hadde først kjørt feil, så vi trodde vi ikke hadde rukket det. Så da vi var på vei hjem fant vi det akkurat. Jeg ble spontant med på Lydighetsdelen. Vi har trent særdeles lite på dekk med skjult fører, og de gangene vi har gjort det har hun løpt til meg med dn gang hun ikke har sett med lengre. I dag var det andre boller. Hun lå nesten tiden ut (1 min), men reiste seg litt før. Jeg stod bak et telt å studerte uttrykkene til menneskene og blikket deres. Da en mann sitt blikk vandret bort fra der Blondie lå, trodde jeg at hun hadde reist seg, så jeg tittet bort, men hun lå :D Stolt matmor! Apporten skippet vi for det kan hun aldeles ikke. Resten fikk vi følgende poeng på:

Fvf klasse to: 6,5

Stå under marsj: 6,5

Dekk fra holdt: 5

Avstand klasse to: 5

Hopp over hinder: 9

Helhet: 7

Det hele endte med sølv i NM junior lydighet!

Deretter var det agilityen. Det gikk vi gjennom med en del feil i både hopp og agility, pluss mye tidsfeil. Men vi gikk gjennom begge banene, og fikk bronse i NM agility junior :D Stolt over lille tuppa mi :wub: Vi har fått masse fine premier. Skrytebilde kommer snart!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...