Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke trent så mye med miniatyrraser, så min erfaring er litt laber. Men jeg har trent litt med en tibetansk spaniel, og hun var supermorsom å trene med, og tok ting kjempelett. Og var/er også veldig lett å motivere ved lek eller godbit som belønning.

Skrevet

Det er flere små raser som kan være lette å trene, men det kommer jo litt an på hva du skal trene hunden din til også. Agility, lydighet? Skal hunden i hovedsak være turkamerat? Kanskje du kan utdype litt mer? Har du ellers noen andre ønsker? Med tanke på aktivitetsnivå f.eks.? Hvor går grensen når det gjelder størrelse?

Skrevet

Det er familie hund vi er ute etter og tur/trenings kamerat. Og vi bor liksom på en liten gård med fler familier og en over oss. Skal vi ha hund så må vi følge noen strenge regler. Lydighet så klart og må kunne være hjemme alene de 4 timene jeg er borte innimellom.

Vi er innstilt på at det kan ta mange år før vi finner den rette.

Skrevet

De aller fleste miniatyrer er avlet som selskapshunder, og har vel dermed ikke så veldig gode anlett for å jobbe sammen med fører. Derimot finnes det miniatyrhunder som er enklere å ha enn andre. Papillon vil jeg si er en av dem, av de jeg kjenner best.

Skrevet

Løwchen er en liten lettlært hund som kan brukes til det meste og er ikke en rase som i utgangspunktet bjeffer mye. Den liker å lære nye ting og er i seg selv en veldig morsom rase å ha. Søsteren til min eldste går nå lydighet kl. 2, så vi er spent på neste start. Det er ikke så mange av dem og få som bruker de aktivt, men er også herlige familiehunder som går sammen med både store og små barn.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...