Gå til innhold
Hundesonen.no

Svalestup fra sofaen... Ikke noe særlig smart nei.. .


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

JA i går klarte altså CAsper det helt store.. han tok sats og fløy ut fra sofaen og landa mest sannsynlig på hodet..

Han lå og sov fredelig i sofaen tett inntill speedy. jeg skulle på toalettet før jeg gikk ut med dem for kvelden og reiste meg og gikk ut.. da jeg kom i gangen hørte jeg bare ett hyl fra casper og poter som spant på gulvet.. da jeg kom inn igjen satt han på gulvet og skalv på en rar måte og skjøglet på meg med øya.. jeg venta til han hadde pepet ferdig før jeg løfta ham opp og begynte å knipe på ham for å kjenne om han hadde brukket noe/ hadde vondt noe sted.. det hadde han ikke..

jeg satt han ned igjen og da hadde han skikkelig dårlig balanse og bare satt og skalv med bena i rare vinkler..

jeg løfta dem med meg ut i gangen og skulle ta ned båndene fra knaggen.. da kvapp han til og så på meg med ville øyne og falt på gulvet og spant videre på siden.. klarte ikke å reise seg opp med en gang..

vi tok ham, og tok på bånd og gikk ut.. han satt seg ned og ville ikke gå.. ivan gikk med speedy og da tok han noen forsiktige skritt.. ett par meter så måtte vi kaste opp.. vi gjorde det og gikk så greit videre.. tissa litt.. fremdeles litt forvirra kasta vi opp litt til og da gikk det bedre.. fikk tissa litt til og gikk inn igjen.. da gikk han i buret og la seg og jeg ringte til vetten.. som selfølgelig ikke var på jobb kl halv tolv om kvelden..

heldigvis kjenner jeg vetten ganske godt nå og skal kanskje begynne å jobbe der så jeg hadde privat nr hennes.. jeg sendte sms da jeg ikke viste om hun sov eller hva.. hun ringte meg og vi prata leeenge og kom fram tili at han hadde nok fått seg ett slag i hodet og hadde nok hjernerystelse.. han fikk mat menst vi prata og spiste godt og kvikna skikkelig til.. phu...

jeg fikk innstruksjoner om å vekke han hver time i løpet av natten og skrive ned formen hans.. jeg har gjort det og alt har vært bra siden..

han skal ikke være alene i dag, ( mine hunder er det når jeg er på jobb) og siden jeg jobber vegg i vegg med vetten så skal hun passe ham.. kunne ikke bedt om en bedre barnevakt vel:) Speedy skal ned bakken til svigermor og Chihuahuaen deres:)

Phu.. ble veldig langt innlegg dette her.. men det var ganske traumatisk når det holdt på.. jeg ble helt kald og rolig menst samboeren min stressa.. kanskje det er positivt .. ikke vet jeg-:lol: hehe..:D

Så konklusjonen er:

ALDRI GÅ FRA SMÅ BIKKJENE I SOFAEN................

Skrevet

nei heldig der:) han er helt seg selv igjen nå da men tar ham med inn dit bare for å være sikker.. betryggende for meg..:) både vetten og ene assistenten hennes ELsker Hundene min og kjenner dem godt så tror det skal gå veldig fint:)

Skrevet

Huff da ;) Er skikkelig ille når sånt skjer! LiLi har da falt noen ganger hun også.. En gang hoppa hun ned fra skulderen min! Klemt i ytterdøra har hun også blitt, huff og huff.. Og tråkka på utallige ganger.. Disse små altså :roll: Håper alt er fint med lille Casper da :)

Skrevet

ååå huff då dakar liten :)

var det derfor det stod spørsmål om jeg hviste vilken vett som hadde vakt i går kveld på msn altså?

du skjønner maskinen her logger seg ned etter en stund hvis det ikke er aktivitet her, så merket meldingen litt vell sent tror jeg, du var i hvertfall logget av. :wink:

Skrevet

*noterer at det er lurt å bestille inn sykkelhjelmer i chihuahua str..*

:wink: godt å høre at alt gikk bra!! Slike ting er så sinnsykt ekle...heldigvis blir jeg som oftest rolig også...ikke hysterisk..

Skrevet

sykkelhjelm,ja takk:) han har vært hos vetten i hele dag da og helt seg selv igjen.. det var i hoften han fikk den værste trøkken tror jeg.. veterinæren og assistenten har gått og dilla med ham i hele dag:) fått beste forpleining.. smertestillende sprøyte og tjooghei:)

:ja marit det var derfor.. hege tok ik tlf --.. hun ringte meg oppigjen tre min etter jeg hadde skrevet til deg da:)

jaja.. dumme bikkje da.. null mer sofa på ham.. kan aller nådligst få ligge på fanget!

nå skal mor sove litt på sofaen.. opp en gang i timen og full dag på jobb som i tillegg var JEkla travel gjør sitt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...