Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En liten tråd om jentene mine..

Eldste frøkna er Montmorenja's Elleville Cikra. Hun har nå blitt 5 år. Hun er min første hund. Familien hadden ei lita huskeytispe, men Cirka er min. Hun har blitt stilt ut litt, vi konkurrerer litt i lydighet og spor. Har trent både rundering og agility samt tatt grunnkurs RIK.

chili1703071.jpg

Ett bilde fra da hun var unghund.

Svenske20spesialen201020214.jpg

Og ett bilde fra den svenske spesialen i fjor.

Skrevet

Montmorenja's Heftige Hux heter hund nr 2 i huset. Hun er etter Aqua, (halvsøster til Cirka) som er en hund jeg har vært utrolig betatt av som arbeidshund. Så da hun skulle ha valper ble det for vanskelig å holde seg unna. Og Hux kom så i hus.

Hux ble stilt en gang som valp, da hadde hun for store øyner, for kort hals + noe mer.. :lol: Men i sommer stilte jeg henne ut igjen og da hadde hun vokst inn i seg selv. Hun fikk Excellent for spesial dommer på Tretten ene dagen og Excellent med Ck dag to. Så det kan hende det blir noen utstillinger til i framtida.

Hux er også lydighetshund. Og vi har prøvd litt spor og rundering på kurs.

Hux.jpg

Kjempefint bilde som er tatt av Belgerpia

huxogaqua311209.jpg

Hux sammen med sin mor Montmorenja's Elleville Aqua

huxogmax1406093.jpg

Her er ett bilde av Hux sammen med Montmorenja's Elleville Ailo Max. :wub:

Skrevet

Siste medlemmet i familien er Montmorenja's Kobra Viruz. Hun har blitt 7,5 mnd. Hun er en meget heftig og begeistrert frøken. Og skulle definitivt ikke bli boende her i huset.. :wub:

Men frøkna sjarmerte seg inn i hjertet mitt. Hun er datter av en terv fra groendael-lijer og Montmorenja's Elleville Ailo Max. Hun eies sammen med ei venninne.

Kobra11uk.jpg

Her er vesla 3 mnd

4_520mnd2.jpg

4,5 mnd

Kobra205_520mnd20Tretten.jpg

Belgerpia igjen som har vært fotograf.

620mnd20Tretten20juni11.jpg

Vakre tøtta mi..

Skrevet

Samme her. Har bare såvidt sett Cirka på figurantkurs, men har sett en del til Chili. De virker som utrolig fine hunder begge to, og gjør at jeg nesten får litt lyst på terv :)

Tusen takk. Jeg er veldig fornøyd med Cirka, hun og Chili er ganske like spesielt mentalt, iallfall når vi ser på MH og FA skjemaene.. :lol:

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...