Gå til innhold
Hundesonen.no

Tromsø Hundeklubb og NKK, 27 & 28 august.


Bazenji maniac

Recommended Posts

Jeg skal med mine to, Zahir skal stille i 6-9 måneder på tromsø hundeklubbs utstilling, og Chara skal stille i åpen unghund, begge dager. :)

Begynner å bli bra med Basenjis på disse utstillingene, så dette blir spennende.

Har stilt alene, på NKK, jeg.. Er liksom ikke så kult å få BIR, uten konkurranse.. :whistle:

Hvem andre kommer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal med mine to, Zahir skal stille i 6-9 måneder på tromsø hundeklubbs utstilling, og Chara skal stille i åpen unghund, begge dager. :)

Begynner å bli bra med Basenjis på disse utstillingene, så dette blir spennende.

Har stilt alene, på NKK, jeg.. Er liksom ikke så kult å få BIR, uten konkurranse.. :whistle:

Hvem andre kommer?

Jeg kommer bare for å glo på alt og alle, jeg! Skal ikke delta på noe, men når man bor i byen må man jo utnytte sjansen til å se litt nærmere på rasene man vurderer. (Forvent ei jente som står å sikler på Basenjiene dine, Ida!) :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

GG skal i unghundklasse på søndag :)

og blir det som de andre utstillingene så konkurrere han mot seg selv..

trulte: står du parat til å ta han i nakken om jeg besvimer?

Hehe, den er grei :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kenzo vant champion klassen og ble 2. beste hannhund mer res. Cacib, han ble handlet av oppdretteren.

Kodak debuterte i ungundklassen som han vant og ble BIR med Cert og Cacib!! :D

I gruppefinalen ble han trukket fram blant de 6 beste i en stor gruppe, men han fikk ikke plassering. Jeg var heller ikke så fornøyd med underlaget storeringen, det var som løpe på en tredemølle, man kom ingen veier, også var det veldig glatt!

Men jeg er kjempe fornøyd med helgens resultater på guttene mine! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ble sånn både og helg for oss.

Gåttfred fikk seg en BIR lørdag og det var jo kjekt.

Hampus fikk flat rød, han stilte bare lørdag.

Dina 2 x blått.

Linus fikk endelig stort cert og enda et championat søndagen... :w00t:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis så masse til alle som er fornøyde!

For vår del ble det en blandet helg med tanke på resultater. Lørdagen handlet jeg tispa Aile (engelsk toy terrier) fra første kullet til tispa vår, til cert og CK. Uplassert i gruppa.

Dommeren var en skikkelig trivelig fyr! Da jeg sa at hun var litt redd på bordet (hun skalv og trakk seg litt unna) tok han fra meg bikkja, og tok ho på armen sin, mens han koste og sjekka poter, tenner og øyne mens han kosepratet med ho :)

Kritikk for Aile lørdag: Lovely med size. Truly fem. Exellent square utline. Suff. curvy Most beaut.large ears,lovely dark eyes, well shaped. Exel.well shaped muzzle, lovely big teeth. Fine bone. A touch weak in pasteru. Lovely fine coat. Low set tail Trace of threeml masks and decent peniling. Excell.front action with desired extended trot. Sh.linpe in hind action. V.g. breed type.(Jeg skjønner ikke hva det står på en del av det, har bare skrevet bokstavene jeg syns det står).

Søndagen fikk samme hunden en grønn slufse av Marit Sunde :( Smaken er tydeligvis delt, selv om regnværet ikke gjorde ting bedre.

Søndagen stilte jeg også Svampen,powder-puff-kineseren til mamma. Han røyk ut med gult, og det var ikke noe rart! Han trivdes IKKE i regnet og ville helst bare sitte...Han så ut som ei drukna katt, stakkars! Smette seg ut av lenka klarte han også...

Skulle ønske jeg hadde bilde av oss i ringen for det trot jeg var litt av ett syn. Etterhvert plukka jeg han opp, og "vred" vann ut av pelsen hans, skjønte jo at det ikke gikk vår vei uannsett ;)

Men hadde en kjempefin helg uannsett skitvær, og dårlige resultater søndag!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...