Gå til innhold
Hundesonen.no

Vitenskapsfolk skapte selvlysende hund


Anette

Recommended Posts

Skrevet

Hvor praktisk er ikke dette da? Noen som har prøvd å gått tur i mørket me to løse rottiser? :P De blir liksom poff borte :P

Men hvor moralsk riktig dette er, er en annen ting.. og jeg hadde nok ikke ville hatt det selv =)

Skrevet

Tja. Hvor mye lider hunden av å være selvlysende? Trur det er ganske mange andre dyreforsøk som virkelig er forkastelige, men som vi likevel støtter gjennom daglig forbruk selv om vi har alternativer.

Og den måtte vært yppelig til mørkerundering. :aww:

Skrevet

Menne... Står det ikke: "Ifølge forskerne gløder hunden grønt når den settes under ultrafiolett lys, forutsatt at den gis antibiotikaen doxysyklin på forhånd."? Det er et retorisk spørsmål, jeg vet at det står, jeg kopierte det derfra. :D

Det jeg lurer på, er: Lyser da hunden i "vanlig" mørke? Ser jo ut som om man må ha ultrafiolett lys, eller? Og da hjelper det vel ikke om man er i skogen med to rottweilere, eller om man runderer eller går spor i mørket? :P

/Partypooper

Skrevet

Menne... Står det ikke: "Ifølge forskerne gløder hunden grønt når den settes under ultrafiolett lys, forutsatt at den gis antibiotikaen doxysyklin på forhånd."? Det er et retorisk spørsmål, jeg vet at det står, jeg kopierte det derfra. :D

Det jeg lurer på, er: Lyser da hunden i "vanlig" mørke? Ser jo ut som om man må ha ultrafiolett lys, eller? Og da hjelper det vel ikke om man er i skogen med to rottweilere, eller om man runderer eller går spor i mørket? :P

/Partypooper

Slutt å være partypooper. Men det kan jo hende neste generasjon lyser uten UV lys da. :P Doxygreiene kan man da alltids gi de før man skal rundere. :P

Skrevet

"Evnen har hunden fått på grunn av et gen den har fått tilført. Forskerne tror at kunnskapen kan brukes til å erstatte gener som disponerer for sykdom hos mennesker."

Synes det er kjempeflott! Hunden lider jo ikke akkuratt av å være selvlysende heller.

Skrevet

Alt har bivirkninger i en eller annen grad, det nevnes ikke her.

Det at forskere klarer å ta kontrollen over gener har både positiv og negativ effekt.

Det positive vil være at denne type forskning kommer til å redde ditt barn eller barnebarn i fremtiden, fra å dø av en sykdom. Eller kanskje vil din datters kjæreste kunne gå igjen, eller å ha blitt lammet i en bilulykke..

De negative effektene er veldig 'science fiction' med tanke på utvelgelse og produksjon av 'supermennesker'.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...