Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden min er skeptisk til pappa


StineG

Recommended Posts

Skrevet

Dachsen min på 1år og 2mnd er skeptisk til pappa. Hun unngår ham om det er mulig. Hun logger litt til han også går hun vekk og setter seg et stykke unna.

Er det noen som har noen tips til hvordan vi kan få henne over det? Hun har løpetid nå, kan det være grunnen? Ingen av oss kan huske noen grunner til at hun skal være sånn overfor pappa.

Når hun treffer på andre så vil hun helst hope opp og hilse og er kjempe glad.

Skrevet

Er hun blitt skeptisk til, eller har hun alltid vært skeptisk til han.

Hunder oppførere seg gjerne slik om de er litt usikker. Det din far bør gjøre, er å overse henne. Ikke se på henne. La henne ta kontakt, og når hun gjør det, så ikke gjøre en big deal ut av det.

Når han har vært sammen med han flere ganger, så går det nok over :)

Og ikke analyser det ihjel, det er ingen vits ;)

Skrevet

Muligens en fix ide hun har fått.

Jeg ville latt pappan din tatt henne med på rusleturer, så får hun sjekket ham skikkelig ut, samt at de gjør noe interessant/gøy sammen.

Skrevet

Cosmo (min hund) fikk det sånn med mamma en periode, selvom de har bodd sammen siden vi fikk han.

Det løste seg ved at hun gav han mat og gikk de morsomme turene osv en liten stund :)

Skrevet

det som er dumt er jo at vi ikke bor på samme plass. Foreldrene mine bor i Bergen, mens jeg bor i Kr.sand. Så de treffes jo ikke så veldig ofte. Får håpe det bare er noe forbigående løpetids greier.

Skrevet

Hva med om faren din setter seg ned på gulvet og ikke bryr seg særlig om hunden? La hunden bli nysgjerrig og komme av seg selv.

Vær forsiktig med "dilling", det kan gjøre mer skade enn nytte hos en allerede skeptisk hund.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...