Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepass (4.) 5.-7. august?


Cloudberry

Recommended Posts

Hei! :)

Vi er invitert i bryllup med no dogs allowed, og Uva trenger derfor en plass å være.

Vi kjører tidlig fredag, så hun trenger pass fra torsdag ettermiddag eller fredags morgen, alt ettersom hva som passer.

Uva er en 9 mnd gammel pinscher, stort sett blid og grei å ha med å gjøre. Hun kan prøve å pipe for å få vilja si om hun får et innfall om at det hjelper, men det går fort over om hun ikke får respons. Hjemme sover hun løs i stua, men alene om dagen kan hun ødelegge ting hvis hun får tak i dem.

Passerlønn blir vi enige om :)

Noen trøndersoniser som har tid og lyst?

FS263776.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan er hun til katter/kattunger og andre hunder? Hvis ingen andre melder seg, og hun er grei mot spesielt kattunger, så skal nok jeg og samboer få det til :)

Lurer du på noe ang oss, så er det bare å spørre!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...