Gå til innhold
Hundesonen.no

Et sjeldent syn (Bildebeviser!)


Kaja

Recommended Posts

Skrevet

Dette hadde dere ikke trodd nei :D Basenji på agilitybanen!

(egentlig ikke jeg heller).

Han er ikke lenge fokusert av gangen, og det hjalp ikke på at det sto en katt utenfor heller. Han får derfor være mye av tiden i bånd, men når han virkelig slår til og bestemmer seg for at jeg finnes så er han verdens flinkeste!

Jeg har også funnet ut at agility gjør han sliten, og det gjør ikke meg så sliten som å gå lange turer. Perfekt nå mens jeg er syk :D

271113_10150702674620311_745795310_19486418_6243873_n.jpg

261432_10150702674885311_745795310_19486421_1068904_n.jpg

261913_10150702675595311_745795310_19486430_4831145_n.jpg

268167_10150702675680311_745795310_19486431_149982_n.jpg

Kan ikke klage på farten i hvertfall :lol:

268503_10150702676860311_745795310_19486450_3945569_n.jpg

Han kan tilogmed vente :blink:

269186_10150702677225311_745795310_19486454_4214138_n.jpg

282458_10150702678045311_745795310_19486464_1038354_n.jpg

Kongen av verden :wub:

269056_10150702678420311_745795310_19486470_5355483_n.jpg

Skrevet

Så flink! Det ser så morsomt ut! Jeg har begynt å snuse litt på muligheten for å prøve agility selv, men sliter litt med egen helse. Hvor belastende er det for fører? Jeg sliter allerede mye etter to kursdager i grunnkurs. Det beste for oss begge var om han fikk en annen fører tror jeg, men det er vel neppe gjennomførbart. Har ingen ambisjoner om konkurranse, men som en liten hjerne- og kroppstrening for variasjon. Mitt største problem er å bøye meg fremover, hvilket man jo gjerne må med liten hund (mon tro om jeg ikke egentlig burde hatt en GD :ahappy: )

Skrevet

Jeg som trener i bånd og ennå bare tar ett og ett hinder så er det ikke så veldig belastende, men å løpe bane kan jo sikkert være det, det må de andre med mer erfaring enn meg svare på :)

Jeg sliter med knærne og for tiden egentlig med alt, men å trene i 10 min gikk i hvertfall helt fint :lol:

Ja, syns du skal ha GD jeg Insolita :wub:

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg må bare :).......... Det er ingen tvil om at de kan liksom - denne klarte jeg å fange i 2009 :)

aIMG_4447.jpg

Skrevet

Flinkeste Cosmo! Og flott bilde, BP- hvem hva hvor?

Ingen tvil om at basenjien kan nei- det er vel slippe-løs delen på områder med mye andre hunder og forstyrrelser som er det største problemet for de fleste. For meg er det største problemet total mangel på AG baner i nærområdet :hmm:

Guest Belgerpia
Skrevet

Flinkeste Cosmo! Og flott bilde, BP- hvem hva hvor?

Ingen tvil om at basenjien kan nei- det er vel slippe-løs delen på områder med mye andre hunder og forstyrrelser som er det største problemet for de fleste. For meg er det største problemet total mangel på AG baner i nærområdet :hmm:

Bildet er tatt på Indre Østfold sitt stevne i september 2009 - mulig resultatlistene ligger på AgiPro web enda - men jeg aner seriøst ikke hvem basselusken er (sojjjyyy)

Skrevet

Flinkeste Cosmo! Fryktelig lyst til å prøve jeg og, men mangle på baner og ambisjoner stopper oss foreløpig.

Insolita: Har du ikke ambisjoner om å bli verdensmester kan du fint trene ag selv om kroppen skranter. Man trener stort sett kombinasjoner på 3-4 hinder, og du kan legge opp førerstilen til mye avstandsføring, så du slipper å løpe osv. Det tar litt lenger tid enn om man kan tilpasse føringen til hunden, og er ikke sikkert du får en veldig god konkuransehund, men sånn for moroskyld og starte litt for gøy så er det bare å kjøre på!

Skrevet

Så flink! Det ser så morsomt ut! Jeg har begynt å snuse litt på muligheten for å prøve agility selv, men sliter litt med egen helse. Hvor belastende er det for fører? Jeg sliter allerede mye etter to kursdager i grunnkurs. Det beste for oss begge var om han fikk en annen fører tror jeg, men det er vel neppe gjennomførbart. Har ingen ambisjoner om konkurranse, men som en liten hjerne- og kroppstrening for variasjon. Mitt største problem er å bøye meg fremover, hvilket man jo gjerne må med liten hund (mon tro om jeg ikke egentlig burde hatt en GD :ahappy: )

Du bør være rett i ryggen selvom du har en liten hund altså! ;)

Ts, så flink :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...