Gå til innhold
Hundesonen.no

Stakkars Cita


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Cita har fått kennelhoste :) Hun må ikke være for lenge ute i kulden, og må for det meste være i ro helt til hun blir bra igjen ;) (ser for meg en hyperhund som står på døren) Og det kan ta opptil 5-6 dager. Heldigvis håper jeg kennelhosten går over av seg selv, og det ikke utvikler seg til lungebetennelse (når hun fikk vaksinering mot valpesyken fikk hun også vaksinering mot kennelhoste, men det er jo ingen garanti for at kennelhosten ikke vil komme selv om. Men den kommer i en mildere grad).

Får trøste meg med at alt kommer til å gå bra :) Det går verst utover eldre hunder og valper, og da burde jo alt gå bra :) (forresten første gang hun er syk også..)

Skrevet

ånei :) Så dumt.. Så får ikke Sico leke med henne heller :-o

Nå blir det vel en annerledes hverdag for både deg og Cita.. Hehe..

God bedring søte Cita :)

Skrevet
Cita har fått kennelhoste :) Hun må ikke være for lenge ute i kulden, og må for det meste være i ro helt til hun blir bra igjen :) (ser for meg en hyperhund som står på døren) Og det kan ta opptil 5-6 dager. Heldigvis håper jeg kennelhosten går over av seg selv, og det ikke utvikler seg til lungebetennelse (når hun fikk vaksinering mot valpesyken fikk hun også vaksinering mot kennelhoste, men det er jo ingen garanti for at kennelhosten ikke vil komme selv om. Men den kommer i en mildere grad).

Får trøste meg med at alt kommer til å gå bra :) Det går verst utover eldre hunder og valper, og da burde jo alt gå bra ;) (forresten første gang hun er syk også..)

Ikke for å skremme deg,men jeg fikk beskjed av dyrlegen min at det er et skikkelig kraftig virus ute å går som det har tatt opp til en måned å bli kvitt..Nå var det heldigvis ikke den Loke hadde allikevel,han ble bra etter noen dager,men jeg har hørt om flere senere som har slitt i flere uker :P

Men det er her på østlandet da...

Skrevet

Loke:

Å? :-o :P Vet du hva syptomene er? Hun har ikke så særlig nedsatt allmenntilstand, og hoster veldig sjelden nå :? (har bare hørt henne hoste en gang i dag, og det var i morges)

Skrevet

god bedring til Cita :wink:

håper hun blir fort frisk igjen da :wink:

hvis det er en trøst så har visst Odin til Calina også fått kennelhoste :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...