Gå til innhold
Hundesonen.no

Én dag igjen!


Timian

Recommended Posts

Skrevet

Åh, jeg er så spent! Nå er det bare én dag igjen til vi skal hente sjarmtrollet :wub:

Sommerfugler i magen når jeg tenker på ham og at det bare er én dag igjen til han blir vår "på ordentlig"!

Har i dag vært ute å handlet inn siste rest av utstyr, så nå er alt klart :)

Ja..bortsett fra bur da ;)

(Neida..skal ikke kaste bensin på bålet, jeg snakker om bur til bil :P )

Har skrevet liste over hva vi må ha med av utstyr både til oss og attpåklatten i morgen, og skal bruke resten av dagen til de siste valpe-sikre-huset-forberedelsene.

Lurer på om jeg kommer til å få sove i natt :icon_confused:

Skrevet

Gratulerer :D

Ak kjenner igjen kriblingene, fikk helt sommerfugler i magen av å bare lese innlegget ditt! Du får en utrolig flott opplevelse fremover!

Lykke til! :D

Skrevet

Lykke til, og kos deg - valpetiden går så altfor fort!

Jeg anger på at jeg ikke tok enda mer film av valpen, jeg har mye bilder, men de får ikke godt nok fram den herlige valpeatferden, bevegelsene og faktene. Så om du for eksempel har kompaktkamera med videofunksjon - bruk det! :ahappy:

En annen ting mange glemmer i valperusen, er å tegne forsikring. Det er gjerne karenstid om en tegner forsikring en stund etter at valpen ble hentet, og jeg synes i hvert fall det er å anbefale å ha forsikring fra første stund, det blir fort dyrt om noe skjer - det behøver ikke være kompliserte ting for å bli dyrt. Vi slet med en urinveisinfeksjon som ikke ville gi seg over en liten måned, og måtte teste ulike antibiotika'er og dyrke urin for å se hva som kunne gjøres - tusenlappene flyr da.

Skrevet

Takktakk :)

Ja, forsikring har jeg tenkt på, men ikke fått gjort noe med enda..Det var godt du minnet meg på det :yes:

Og takk for tips ang filming. Merker det på barna mine også, jeg har bilder i haugevis, men ikke så mye film av de :whistle:

Kan prøve å være flinkere med attpåklatten :thumbsup:

Ellers så gleder jeg meg så veldig til å bare lukte på ham også.

Valper lukter så godt! :thumbs:

Sukk.. Tiden bør gå fortere.

Men sakke ned veldig etter at vi har hentet ham :D

Skrevet

Lykke til! Jeg kommer aldri til å glemme hverken tiden rett før jeg fikk mine eller valpetiden! Har du plaster? Alle som liker å smaske på valpemager bør ha plaster til å sette på nesa etterpå! :lol:

Skrevet

Hvis mor er broken eller strihår må du skaffe deg trimmekniv. Det lønner seg å rake hunden en gang i uka. Husk å spørre oppdretter om det og få dem til å vise dere hvordan trimmekniven skal brukes :)

Skrevet

Forsikring er lurt, jeg glemte det og Amiga ble løpt ned av en annen hund og det kostet jo litt med undersøkelse og alt som følgte og jeg forsikret henne samme dag :whistle:

Skrevet

Attpåklatten er broken.

Er i hvert fall det foreløpige pelstypen, vet ikke om det forandrer seg over tid?

Har bestillt meg en furminator og har allerede en god børste til kattene som jeg tenkte han skulle få bruke.

Har også tenkt å spørre hva slags børster oppdretter bruker. Men trimmekniv tenkte jeg ikke på. Takk for tips :)

*skrive opp på huskelisten*

Jeg vet at man noen ganger må klippe litt mellom potene på vinterstid, men er det annet som bør gjøres?

Skrevet

Det er veldig vanskelig å si før man ser hvordan pelsen blir, men du må jo regne med å nappe. Jeg klipper forøvrig under potene hele året (drar med seg mindre sand inn da).

  • 2 weeks later...
Skrevet

Å der var det igang igjen. Haha

Haha, eg er ny her så har ikkje fått med meg diskusjoner som har vore før :D

Men fatter ikkje korleis folk kan ha noke imot bur så lenge det blir brukt med måte.

Skrevet

Haha, eg er ny her så har ikkje fått med meg diskusjoner som har vore før :D

Men fatter ikkje korleis folk kan ha noke imot bur så lenge det blir brukt med måte.

Det helle kommer vel an på ha du legger i "brukt med måte"? Skal ikke fortsette noen burdebatt, men om du mener at burbruk på natta + mens du er på jobb, ja da er ikke bur brukt med måte!

Skrevet

Valpen er jo nå hentet for lenge siden og i mellomtiden har TS hatt en tråd her inne, med et enkelt spørsmål. Som seg hør og bør, ble det en lang diskusjon om burbruk ut av det :D

Skrevet

Det helle kommer vel an på ha du legger i "brukt med måte"? Skal ikke fortsette noen burdebatt, men om du mener at burbruk på natta + mens du er på jobb, ja da er ikke bur brukt med måte!

Nei, det vil eg ikkje seie er å bruke bur med måte. Har du hunden i bur om natta er det heilt uaktuelt å måtte bruke bur heile dagen også mens du er på jobb. Da bør du finne andre løysinger. Eg bruker bur om natta, men når eg begynner i jobb igjen etter ferien skal han vere på ein stor garde ute mens eg er på jobb.

Skrevet

Nei, det vil eg ikkje seie er å bruke bur med måte. Har du hunden i bur om natta er det heilt uaktuelt å måtte bruke bur heile dagen også mens du er på jobb. Da bør du finne andre løysinger. Eg bruker bur om natta, men når eg begynner i jobb igjen etter ferien skal han vere på ein stor garde ute mens eg er på jobb.

Her kan du kose deg videre med den diskusjonen, den er rimelig fersk, og bare å dra opp på nytt

http://hundesonen.no/forum/topic/57607-vil-dere-anbefale-aa-la-en-valp-sove-i-bur-om-natten/page__p__1085670__fromsearch__1#entry1085670

Guest Padgett
Skrevet

Skjønner veldig godt den følelsen du har nå! Jeg har hatt denne erfaringen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...