Gå til innhold
Hundesonen.no

Stem på IA på hotel Cæsar audition.


ida

Recommended Posts

Ingvild har jo alltid gått med en skuespillerdrøm i magen, gått på Bårdar og nå på dramalinjen på Bjørnholt. Da denne muligheten dukket opp, grep hun selvsagt sjansen og begynte å følge med på hotell Cæsar, for å finne ut hva det dreide seg om :D Nå vil vi hjelpe henne, ikke sant. Stem på Ingvild Marie Stavestrand, legg ut link på Facebook, spre ryktet og tving tanta di, bestemora di og naboen til å gi "the shooting star sin stemme" :D

http://www.tv2.no/underholdning/hotelcaesar/innsendte-bidrag-til-hotel-caesar-3518499.html

Trykk på "legg til kommentar" under videoen, så trykk på stjernene :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha! Herlig! :lol:

Jeg blir helt utrolig glad for alle som stemmer og sprer! Har sett at det kommer sånn "logg inn" når man prøver å legge igjen en kommentar eller stemme, vet ikke helt hva det er for noe.

Jeg kan sende teknisk ansvarlig mail i morgen og høre. Vil jo gjerne hjelpe dere med å hjelpe meg :D

EDIT: Det virker som om man må ha en konto på TV2.no. Det gjør det jo et hakk vanskeligere for folk som liker den å hjelpe meg videre. Men å lage en konto er helt gratis og trygt, og man kan slette den når som helst. Håper noen orker :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg lagde meg en sånn profil og stemte i dag, jeg også. Trodde jeg gjorde det i går, da... Men når man er innlogget, holder det altså å trykke på stjernene, så får man et takk og da er det gjort :) Hun har virkelig jobbet for dette her, lært teksten utenat, lånt black box på skolen og brukt tid og krefter. Håper det kommer flere som ikke bare leser manus foran webkamera :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er ikke jeg noen fan av HC, men laget en profil og stemte :ahappy:

Tusen takk :) . Verken Ingvild eller jeg har sett på det før, men nå har jo ingvild sett et par sesonger på Sumo og jeg vet jo hvem Juni Anker Hansen er og at Nini ikke er med mer :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg lagde meg en sånn profil og stemte i dag, jeg også. Trodde jeg gjorde det i går, da... Men når man er innlogget, holder det altså å trykke på stjernene, så får man et takk og da er det gjort :) Hun har virkelig jobbet for dette her, lært teksten utenat, lånt black box på skolen og brukt tid og krefter. Håper det kommer flere som ikke bare leser manus foran webkamera :hmm:

Haha, akkurat det der hørtes ikke så veldig krevende ut, da :lol:

Tok det egentlig som en selvfølge, og er veldig overrasket over at ingen av de andre som har lastet opp har gjort samme innsats.

Men historien er, at jeg ble innkalt til lukket audition 19. Mai. Alt som skjedde etter dette er en lang historie, men jeg fikk en del mailer fra produksjonen den tiden. Det var som om de ikke klarte å bestemme seg i det hele tatt for hva som var bra nok for dem, og hv de skulle gjøre med auditiontapene våre. Og etter mye frem og tilbake, fikk jeg endelig en klar tilbakemelding. Jeg ble bedt om å laste opp en egen video, fordi de ville se meg opp mot de som lastet opp video uten oppfordring. Videoen jeg spilte inn i studio har jeg ikke sett noe mer til.

Så det er vel det som egentlig har vært arbeidet. I en måned har jeg ikke tenkt på noe annet, og jeg har hatt dager hvor alle bare har vært kjempeteite, og viljen min har sagt "gidderikkemer". Jeg har hele tiden fått nye beskjeder, og føler at de har "kastet meg litt hit og dit". Så nå, når jeg endelig vet hvordan, vil jeg bare så utrolig gjerne vise dem at publikum liker meg, og at jeg er bra nok for runde to! :)

(Forresten, dere er verdens beste! Tusen takk, sonenmennesker. :hug:Jeg lover at om jeg går videre, skal jeg legge ut en skikkelig morsom video av Fibi eller noe sånt. Jeg skal iallefall være skikkelig snill mot henne. Sånn, siden dere er hundemennesker.)

(Forresten igjen, jeg blir veldig glad for kommentarer også :flowers::yes: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så søte dere er :D Til alle dere firetusenåttehundreogtjue som har laget profil, men ikke fårr til å stemme likevel, nå går de visst lettere igjen. Ingvild la ut først, så man må bla litt for å finne henne, nå da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Bump*

Kjeder du deg litt i dag, kanskje? Lag deg en profil på TV2 og stemt på IA (Ingvild Marie Stavestrand), da vel. Trykk på stjerne nummer 5 og vips så er det gjort :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Nå har det altså skjedd en grusom feiltakelse på avstemmingen :icon_confused: Kusinen til Ingvild stemte på henne, men visste ikke at man faktisk graderer stemmen sin ved å trykke på den stjernen man syns utøveren fortjener. Hun ville selvsagt gi Ingvild fem stjerner, men trykket nok på den første og dermed ligger gjennomsnittet til Ingvild vips på fire stjerner :hmm:

Kusinen er veldig lei seg, men det er jo ikke reversibelt. Derfor ber jeg dere strålende soniser som ikke alt har gjort det om å lage en profil på TV2 og trykke på den femte stjerna under Ingvild sin video (den første som ble lagt ut og dermed den som ligger bakerst), slik at de grusomme fire stjernene atter blir til fem lysende :D

Tusen takk! Og tusen takk til dere som allerede har stemt. Hun er jo så flink :) Hilsen mamma

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åå, tusen takk!

Haha, da jeg meldte meg på dette tenkte jeg at jeg ikke skulle følge med på videoen, fordi jeg visste at jeg ikke kom til å tenke på noe annet. Og SE så rett jeg hadde.

Forresten, om fire stemmer har jeg 50! Det var liksom målet mitt. Som jeg ikke trodde jeg kom til å nå! Så om fire stemmer lover vi å slutte å mase. (ELLER HVA MAMMA?)

Tusen takk soniser!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 7 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...