Gå til innhold
Hundesonen.no

Bare kviser?


Recommended Posts

Idag ser magen til Zara slik ut :

Juni2011024.jpg

Juni2011026.jpg

Juni2011028.jpg

Ikke de beste bildene,men magen er full av det jeg synes ser ut som kviser. Men hun har aldri hatt så masse på en gang før (er mer enn det ser ut som på bildene) Kan det være noe annet enn kviser? Hun viser ingen ubehag hvis jeg tar/klemmer litt på det,hun klør heller ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes det ser ut som stafylokokk-follikulitt, eller enkelt sagt "bakteriekviser".

Det er neppe farlig, men du kan jo gi området en vask med noe antiseptisk?

Edit: Altså det er det samme som såkalte valpekviser, og det krever sjelden noen behandling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes det ser ut som stafylokokk-follikulitt, eller enkelt sagt "bakteriekviser".

Det er neppe farlig, men du kan jo gi området en vask med noe antiseptisk?

Edit: Altså det er det samme som såkalte valpekviser, og det krever sjelden noen behandling.

Tusentakk for svar! :D

Hun blir fort skitten på magen når hun er så lav og vi går mye i surpete skog,så jeg må nok bli flinkere til å vaske der etter tur :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan jo også være en reaksjon på planter el. hun har kommet borti. Lave hunder er mer utsatt for sånt.

Mopsen min får slike hvis han roter seg borti brennesle. Har aldri gjort noe med dem, de har gått bort av seg selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja,det kan det også være ,hun hopper og rulter seg mye i busker og gress,så kan jo ha kommet borti noe.

Jeg skal prøve å vaske henne over magen etter tur,så får vi se om det hjelper på :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begge mine (boxer og saluki) kan få slike kviser av og til. Jeg klarer jo ikke å la de være og er fæl til å klemme de. Sikkert ikke smart, men det klør jo i fingrene :rolleyes2:

De forsvinner av seg selv etter en stund og er sikkert bare kviser. Alergihud har som regel mer eksem og ser annerledes ut. Tror ikke det er noe å bekymre seg for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er 13måneder. Kanskje det er ungdomskviser ;)

Klarte ikke holde fingrene unna jeg heller :innocent: Jeg poppa kvisene (det hadde hun ingeting imot) og så vasket jeg over magen,så hun ser mye bedre ut idag :) Litt rødprikkete enda,men ingen med puss inni.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...