Gå til innhold
Hundesonen.no

Bare kviser?


Recommended Posts

Skrevet

Idag ser magen til Zara slik ut :

Juni2011024.jpg

Juni2011026.jpg

Juni2011028.jpg

Ikke de beste bildene,men magen er full av det jeg synes ser ut som kviser. Men hun har aldri hatt så masse på en gang før (er mer enn det ser ut som på bildene) Kan det være noe annet enn kviser? Hun viser ingen ubehag hvis jeg tar/klemmer litt på det,hun klør heller ikke.

Skrevet

Synes det ser ut som stafylokokk-follikulitt, eller enkelt sagt "bakteriekviser".

Det er neppe farlig, men du kan jo gi området en vask med noe antiseptisk?

Edit: Altså det er det samme som såkalte valpekviser, og det krever sjelden noen behandling.

Skrevet

Synes det ser ut som stafylokokk-follikulitt, eller enkelt sagt "bakteriekviser".

Det er neppe farlig, men du kan jo gi området en vask med noe antiseptisk?

Edit: Altså det er det samme som såkalte valpekviser, og det krever sjelden noen behandling.

Tusentakk for svar! :D

Hun blir fort skitten på magen når hun er så lav og vi går mye i surpete skog,så jeg må nok bli flinkere til å vaske der etter tur :)

Skrevet

Det kan jo også være en reaksjon på planter el. hun har kommet borti. Lave hunder er mer utsatt for sånt.

Mopsen min får slike hvis han roter seg borti brennesle. Har aldri gjort noe med dem, de har gått bort av seg selv.

Skrevet

Ja,det kan det også være ,hun hopper og rulter seg mye i busker og gress,så kan jo ha kommet borti noe.

Jeg skal prøve å vaske henne over magen etter tur,så får vi se om det hjelper på :)

Skrevet

Begge mine (boxer og saluki) kan få slike kviser av og til. Jeg klarer jo ikke å la de være og er fæl til å klemme de. Sikkert ikke smart, men det klør jo i fingrene :rolleyes2:

De forsvinner av seg selv etter en stund og er sikkert bare kviser. Alergihud har som regel mer eksem og ser annerledes ut. Tror ikke det er noe å bekymre seg for.

Skrevet

Hun er 13måneder. Kanskje det er ungdomskviser ;)

Klarte ikke holde fingrene unna jeg heller :innocent: Jeg poppa kvisene (det hadde hun ingeting imot) og så vasket jeg over magen,så hun ser mye bedre ut idag :) Litt rødprikkete enda,men ingen med puss inni.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...