Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Rogaland 2011


Ingidano

Recommended Posts

Jeg har bodd her de to siste årene, og det har fungert helt fint. Vi har bodd i de minste hyttene, og har da to senger, deler toalett og bad med fire slike småhytter, det er kjøleskap og kokeplater på hytta, og fungerer helt greit for en utstillingshelg hvor en bare skal sove på natta. De større hyttene antar jeg har høyere komfort.

Det er godt skiltet fra motorveien.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, men står på hjemmesiden at det ikkje er tillatt med dyr i hyttene?

Vi har hatt med hund inn i de små hyttene hvert år, men vi bodde i alternativ C, som kalles leiligheter - så mulig de skiller på hytter og leiligheter i det hundeforbudet. Ring og sjekk, det har jo vært hunder overalt på den plassen, så mulig de gjør et unntak den helga for å få inntekter da også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På Vølstadskogen leier de ikke ut til folk med hund

Vi fikk ikke hytte der " da de kun leide ut til folk de VISSTE dro fra det pent - og hadde lang fartstid hos dem" Ære være det og gi andre en sjanse - men her har man jo fenomenet med at de som ikke rydder og vasker orntlig etter seg ødelegger for resten

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Hei!

Å kjøre bil ble etter en ulykke ikke lenger aktuelt. Noen som veit hvordan det er å komme seg til utstillinga kollektivt?

Fra Oslo? Ev. fra Kristiansand?

På forhånd takk! :)

Det går ann å ta tog fra Oslo til Stavanger :) Hvordan det er å komme seg fra Stavanger til utstillingen kan dessverre ikke jeg svare på, men kanskje noen andre kan :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Å kjøre bil ble etter en ulykke ikke lenger aktuelt. Noen som veit hvordan det er å komme seg til utstillinga kollektivt?

Fra Oslo? Ev. fra Kristiansand?

På forhånd takk! :)

Hvilken dag skal du stille? Jeg skal være skriver søndag så jeg kan hjelpe deg bort på søndagen :) Jeg tror ikke det er så lett å komme med tog for så å gå til utstillingen men jeg kan eventuellt plukke deg opp en plass, eller hvis du vil sover i Egersund(like langt fra utstillingen som fra stavanger bare andre veien) så kan du får sitte på med meg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det kortest å ta tog til Stavanger eller Bryne? :S

Herlighet, for en snillhet! Jeg skal stille på søndag- bare den lille Cavalieren.

Sambo og jeg hadde egentlig tenkt å ta dette som tur, men nå veit jeg ikke helt. Hmm. Togene hjem til oslo går på så dårlige tidspunkt også. Det er vel ingen buss fra Sørlandet til Oslo som tar hund heller..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ganske så bra busstilbud rundt om i rogaland, med mindre det er lakt til en øde plass. Har selv reist med bikkje på buss, må eventuelt betale ekstra bilett for hunden.

Hvor er utstillingen i år?

Den er på Orre som ifjor.

Så absolutt en øde plass, hehe.

TROR vel ikke det er mulig og komme seg dit kolektivt.

Midt inniblandt noen åkere, hehe :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det kortest å ta tog til Stavanger eller Bryne? :S

Herlighet, for en snillhet! Jeg skal stille på søndag- bare den lille Cavalieren.

Sambo og jeg hadde egentlig tenkt å ta dette som tur, men nå veit jeg ikke helt. Hmm. Togene hjem til oslo går på så dårlige tidspunkt også. Det er vel ingen buss fra Sørlandet til Oslo som tar hund heller..

Vil du komme lørdag eller søndag? Tenker du å øvernatte? Det er kortest fra bryne.

Hvis du vil komme på lørdag så har jeg overnattingsplass til deg her, ikke noe luksus men har en sånnen tykk oppblåsbar madrass som er ganske så bred også så det er ikke helt ille :) Den ligger på en lite egent rom. Har ligget voksne personen på den før uten problem (senest 2 kompiser av samboer)

Hvis du skal komme søndags morgen så henter jeg deg gjerne der du er eller toget :) men har fått streng beskjed om at jeg må være på plassen før 9 :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den er på Orre som ifjor.

Så absolutt en øde plass, hehe.

TROR vel ikke det er mulig og komme seg dit kolektivt.

Midt inniblandt noen åkere, hehe :)

hehe spørs når du trenger å være der :P Sist jeg var der ankom det faktisk en buss samtidig, men hvor den kom fra vet jeg ikke :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da kan det se ut som det ordner seg med leiebil faktisk.

Arielle- du er jo bare helt råsnill! Tusen takk!

Men nå kan det se ut som om både jeg og sambo reiser, så da løser det seg jo.

Bortsett fra med overnatting. Jeg står som nummer to på venteliste på jæren motel, men de trodde ikke det ble noe ledig.

Noen som har tips på hvor man kan overnatte? Helst litt fort. Må reise i morgen, og aner enda ikke hvordan helga utarter seg.. :mellow:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...