Gå til innhold
Hundesonen.no

Rapportering av dobbeltpost


Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå fikk jeg vel sagt det i overskriften, men oppdager du at du (eller noen andre) har dobbeltpostet, så trykk på rapportknappen og meld fra om det der. Da får moderatorene direkte beskjed. De kan jo ikke lete rundt på forumet etter innlegg som er dobbeltpostet.Ikke rediger ditt eget innlegg og skriv "dobbeltpost". Det er fremdeles dobbeltpost og litt meningsløst og lite formålstjenelig (føremålsteneleg) :D

Skrevet

Skal gjøre en innsats! :)

Jeg har sett en del dobbeltposter faktisk, men ikke lagt merke til noen rapporteringsknapp før nå :icon_redface: Sjekket etter det nå som jeg leste dette innlegget fra deg, og fant den.

Skrevet

Jeg pleier å rapportere hvis jeg ser dobbeltposter, men av og til tar jeg meg i å lure på om moderatorene synes at jeg maser. :D

Skrevet

Det er supert om dere rapporterer! Personlig så er jeg lite og leser på forumet for tiden, og ergo vet jeg heller ikke hva som skjer og hvor det er dobbelposter. Rapporterer du, er det fort gjort for meg å se, og ikke minst å fikse på! ;) Det gjelder forøvrig resten av moderator-teamet også. Takk for hjelpen!

Skrevet

Ser aldri på rapport som mas :) Som ida sa, vi har ikke tid eller lyst til å finkjemme forumet etter dobbelposter, hehe.

Skrevet

Supert, Ida, dette har jeg tenkt på flere ganger, men ikke skjønt åssen jeg skal gjøre. :)

(Jeg har nemlig, i mitt enspora hode, antatt at den rapport-knappen er for obskjøne innlegg... :icon_redface: )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...