Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei og god dag!


Bård

Recommended Posts

Hei! Jeg heter Bård og er 25 år gammel. Jeg har bodd i Horten i vell to og et halvt år, men hjertet mitt banker for det fantastiske Sunnmøre. Selv om jeg setter pris på det "varme" klimaet her nede i "syden" så savner jeg å være omgitt av fjord og fjell til enhver tid. Men man kan vell ikke få i pose og sekk?

Jeg har vært passiv leser av dette forumet i en lengre tid, og min samboer, Kine, har vært her inne noen år. Det er litt sånn når man sitter å leser enkelte emner her inne så begynner det å klø litt i fingrene, og nå klarte jeg endelig å samle opp nok energi (les frustrasjon) til å fikle sammen en bruker/profil.

For snart fem år siden fikk vi vår første hund, Boris, og siden har ikke livet mitt vært det samme. Jeg kunne absolutt ingenting om hunder før, og det var en bratt lærekurve i starten, og jeg lærer nye ting for hver dag som går. Før var jeg den første til å latterliggjøre folk som brukte x antall tusen på sine hunder både på veterinærutgifter, leker og kurver. Nå sitter jeg utenfor et knust glasshus med skjegget stappet langt ned i postkassa og skulle ønske at lommeboka var litt tykkere slik at jeg kunne kjøpt en lekker liten hundeskinnsofa til det lille allergibeistet vårt (som til tross for en relativ lav innkjøpspris har kostet noen tusenlapper i dyrlegebesøk og ødelegte kalkulator-krølltang-sofaer-dingserier).

Vårt (eller iallefall mitt) hundehold er ganske avslappet. Hund nr.1 blir brukt som kosekrok, stand-up komiker og som varmepute om vinteren, mens min samboer har store planer for å iallefall prøve ut en del aktiviteter med den lille revejenta vår.

Her inne kommer jeg til å prøve å holde meg saklig så langt det går, og ikke kommentere ting jeg ikke har så altfor stor peiling på. Jeg er dog et påståelig stabeist (ref Kine), så ta det heller med et smil dersom jeg er ute og sykler med bind for øynene og med henda godt bundet på ryggen.

Med vennelig hilsen

Bård

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei og velkommen hit!

Måtte le litt for meg selv da jeg leste om glasshuset. :lol: Ellers så holder jeg med deg i dette med fjord og fjell. Man savner dem når man flytter vekk!

Men tenk så deilig det er å komme tilbake til sine røtter en gang i blant :-)

Flere Hortensfolk :) Det liker vi :)

Velkommen ut av skapet :D

lurer på om det var deg og bisken vi traff på hundehytta for litt siden, mins han het Bård, men jeg er ikke heeelt sikker

Nei, det var nok ikke det du. Jeg går vell så og si aldri alene ved Borrevannet. Meg finner du enten i skogen bak Bakkenteigen, på Borrehaugene, eller på bar asfalt som en annen lasaron i områdene rundt.

Næmen, en mann! Lykke til, siden du har samboer så klarer du deg nok fint her :lol:

Jeg ikke forstå! Kan du utdype? :-)

Hei og velkommen! Vi liker deg, vi. Heller hoppe i det og prate litt tull, enn å sutre og ikke ville være med og leke fordi vi er skumle :lol:

Tullpreik er jeg god på. Enkelte vil si for god :P

Takk til alle for fine velkomsthilsninger! :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, vi er i overkant av kvinner her inne, hvorav mange av oss er Single, og noen bikker desperat etterhvert :PJeg er en av de verste :whistle:

Jamen det er jo et bra sjekketriks det. Menn bare eeeelsker desperate (og hundegærne) kvinner ;) (eller var det omvendt??).
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen det er jo et bra sjekketriks det. Menn bare eeeelsker desperate (og hundegærne) kvinner ;) (eller var det omvendt??).

*flir* er heldigvis ikke så desperat ovenfor mannfolkene (tror jeg :lol: ) men hundesonen damene får høre det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen skal du være! :D Som Siri sier med den introduksjonen passer du veldig godt her inne! Vi er flere her som sykler med bind foran øynene, det går galt hver gang, men du verden så mye vi lærer av det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...