Gå til innhold
Hundesonen.no

Heihei :)


Mette

Recommended Posts

Skrevet

Hei :)

Jeg har ingen hund, men tenkte jeg kunne presentere meg likevel :)

Jeg er ei jente på 20 år, fra Drammen. For tiden studerer jeg i Australia sammen med kjæresten. Jeg har hele livet vært utrolig interessert i dyr, spesielt hund og hest. Dessverre har jeg ikke kunnet ha hund siden min far er allergisk. Hest har jeg drevet med i mange år, men for noen år tilbake sluttet jeg. Håper å kunne ta opp ridningen senere :)

Registrerte meg på forumet fordi jeg ønsket å lære mer om hund og hundehold. Nå har jeg snoket her noen uker, og lærer masse! Det er utrolig mange flinke og kunnskapsrike folk her virker det som. Når jeg er ferdig med bachelorgraden min, om ca 2 og et halvt år, flytter jeg hjem til Norge og kommer til å skaffe meg hund så fort som mulig. For tiden er det dalmatiner og tervueren som står høyest på lista :)

Her er et bilde av meg og puselusen min Timmi:

Skrevet

Velkommen hit :ahappy:

Egentlig skulle jeg flyttet tl Brisbane nå med Amiga men sånn ble det ikke :o kom inn da :ahappy:

Hva studerer du ?

Skrevet

Takk!

Det skjønner jeg, Australia er et herlig land. Og Melbourne er en kjempefin by. Jeg har bare bodd her 4 mnd da, så har ikke fått sett så utrolig mye ennå. Kun Sydney og Melbourne. Men blir nok mye reising i feriene, så jeg gleder meg til å se mer av landet! :D

Skrevet

Takk! Han er verdens nydeligste :ahappy:

Dette bildet er tatt vinteren for noen år siden, og på sine eldre dager, har han ikke villet være så mye ute om vinteren. Da ligger han inne i kurven sin, eller helst på et fang. Derfor er han litt overvektig hver vinter. Hehe :)Men han er uansett veldig pen, og verdens snilleste pus!

Skrevet

Takk! Ja, de er utrolig fine, og det virker som om de kan passe meg bra. Forresten, samboer hadde i utgangspunktet ikke lyst på dalmatiner. Det snudde seg fort når jeg viste han et bilde jeg fant her inne av din Casper! :lol: Han er lekker!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...