Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeutstyrsbutikk for bruks- og tjenestehund


SoppenCamilla

Recommended Posts

Velkommen til vår butikk i Sarpsborg.

Bruks - og tjenestehund er en butikk for alle som har hund. Vi ønsker å kunne tilby alle hundeeiere det de trenger til sin hund. Om vi ikke har det du trenger, skal vi gjøre vårt beste for å få tak i varen.

Vi åpner mandag 06.Juni, kl 10.00

Det vil bli opprettet en nettbutikk, slik at alle har mulighet til å handle hos oss.

Her er Facebooksiden, lik og del! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Du velger størrelse på den fargen du ikke vil ha.

hæææ? :blink:

Hurtta lifeguard, halvstrup

- Orange 40 - 50cm

- Rosa 45 - 55cm

Jeg skal jo bare ha den oransje :frantics: det der var bare vanskelig. La til orangje og får beskjed jeg må ha rosa så tar jeg og velger i rosa også så dukkern sånn i handlevogna. Dette får meg til å gro gråe hår altså :P Må være mulig å velge bare en av de :gaah:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan tror dere man måler dette? Lurer alltid på det med halvstrup... altså er 50 cm HELE halsbåndet når det er på sitt videste, eller er det når det er snurpet sammen, bare skinndelen?

http://www.bruksogtj...products_id/121

Amiga sitt er 45 (står det inni) og det er 45 på det bredeste. Målte nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok takk :) synes det er dumt at målene oppgis slik, det som er interessant er jo egentlig hvor langt det er snurpet inn, jeg vil ha ett som går stramt rundt halsen men som ikke struper på det innerste, og da blir det litt meningsløst når de måler på den måten... gidder du å måle hvor lang kjettingen er ca, så jeg vet hvor mye jeg skal trekke fra? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok takk :) synes det er dumt at målene oppgis slik, det som er interessant er jo egentlig hvor langt det er snurpet inn, jeg vil ha ett som går stramt rundt halsen men som ikke struper på det innerste, og da blir det litt meningsløst når de måler på den måten... gidder du å måle hvor lang kjettingen er ca, så jeg vet hvor mye jeg skal trekke fra? :D

10 cm på bruks butikken står stramt og utstrekt mål da. 40-50 cm etc. jeg skal ha det som er 35-45 cm :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...