Gå til innhold
Hundesonen.no

Det var det merkeligste...! :-)


MiO

Recommended Posts

Skrevet

Mulig jeg her forteller om krutt som forlengst er oppfunnet, hehe :lol: men jeg oppdaget noe rart helt på egenhånd.

Under lek med ball eller dra-leke med min 13 uker gamle valp, lurte jeg på hvordan jeg skulle få henne til å slippe ballen eller draleken på kommando. Eller få henne til å forstå hva jeg ville hun skulle gjøre når jeg sier "slipp".

Så jeg tok tak i ballen, sier tydelig "slipp" og så GAPER jeg og sperrer munnen min opp på vidt gap et par sekunder. Jeg gjentar og gaper igjen. Hunden titter på meg et sekund, man kan se at hjulene kverner i hjernen og hun tenker, og så slipper hun! Masse ros.

Forsøkte det igjen over tre-fire dager, bare en gang eller to pr dag, og tror du ikke det funka hver gang? :lol: Jeg gaper og viser, og hunden gaper opp og slipper leken :-) Masse ros og belønning i form av mer lek, selvsagt.

Neste skritt er å bare si "slipp" og slutte med min egen gaping etter hvert! Hehe! :D

Skrevet

Hehe, det er litt lettere å trene det inn ved å ha en identisk leke du kan slenge fram idet hun drar i den andre, og idet hun slipper for å velge den nye, si "slipp". :P

Edit: Så slipper du kjeven ut av ledd, mener jeg. :D

Skrevet

hihi, jeg sitter å ser for meg du gaper, og valpen gaper, du må teste ut om hun hermer andre ting også da ;) Er gøy å lese sånne tråder som ikke handler om problemer :D Da får jeg litt mer mot jeg også, som venter min første valp om drøyt 2 uker.. :o det er liksom panikk og glede omhverandre her i huset nå, hehe.

Skrevet

Mulig jeg her forteller om krutt som forlengst er oppfunnet, hehe :lol: men jeg oppdaget noe rart helt på egenhånd.

Under lek med ball eller dra-leke med min 13 uker gamle valp, lurte jeg på hvordan jeg skulle få henne til å slippe ballen eller draleken på kommando. Eller få henne til å forstå hva jeg ville hun skulle gjøre når jeg sier "slipp".

Så jeg tok tak i ballen, sier tydelig "slipp" og så GAPER jeg og sperrer munnen min opp på vidt gap et par sekunder. Jeg gjentar og gaper igjen. Hunden titter på meg et sekund, man kan se at hjulene kverner i hjernen og hun tenker, og så slipper hun! Masse ros.

Forsøkte det igjen over tre-fire dager, bare en gang eller to pr dag, og tror du ikke det funka hver gang? :lol: Jeg gaper og viser, og hunden gaper opp og slipper leken :-) Masse ros og belønning i form av mer lek, selvsagt.

Neste skritt er å bare si "slipp" og slutte med min egen gaping etter hvert! Hehe! :D

Heheh, kanskje det er sånn vi må lære Fanta å slippe? Minner litt om de som gaper samtidig som de gir beibisen sin en skje med mat. Fanta vil nemlig IKKE slippe. Hun har såvidt begynt å slippe inne i stua nå, men ute? Nope. Og komme med leken om vi kaster den? Så absolutt ikke. Sukk :(

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...