Gå til innhold
Hundesonen.no

offshore jobb når jeg har hund?


imma

Recommended Posts

Skrevet

heisann!

lurer på om det er noen her inne som vet hvordan det er å jobbe offshore viss en har hund,eller kjenner noen som gjør det.

vurderer sterkt å bytte jobb,grunnet for lite arbeid der jeg jobber nå.

har en rottweiler hanne på 4år,og muligens en hund til snart (1år gammel mix)

kommer ikke til å skifte jobb før sent i høst viss dette blir tilfelle.

går det fint å ha hunden regelmessig på kennel? liker ikke helt tank :) en på det der, men prøver å tenke at da jeg først er hjemme,så vil hundene få all min tid da

please! viss dere har noen tips eller erfaringer,så setter jeg stor pris på det :)

Skrevet

Jeg kjenner ei som jobber offshore og hun hadde hund. Denne plasserte hun til privat pass hver gang hun var ute. Det var ca tre ganger i året hun var ute, da i 1-2 mnd av gangen. Det fungerte fint for henne og hunden.

Ville vel vært veldig nøye med hvem kennel jeg valgte plassere hunden min på da, siden den gjerne skal stå der over litt tid. Og har du hatt hunden din på kennel før og sett hvordan han reagerer under og etter oppholdet?

Skrevet

En jeg kjenner jobber på båt, når han er på jobb så har han privat pass til begge hundene. Det fungerer kjempe bra for hans del. :)

Skrevet

Det går vel greit i de fleste tilfeller, jeg har hørt om flere som gjør det uten noe problem. Hunder er flinke til å tilpasse seg :) Men hvorfor ikke prøve å finne en "fosterfamilie"? Da blir det kanskje litt mer stabilt og hjemmekoselig enn kennel ser jeg for meg :) Det er sikkert flere som ikke har tid til hund 100% som sikkert med glede passer en innimellom :)

Guest Gråtass
Skrevet

Ei jeg kjenner jobbet offshore og hadde to hunder. Etter to år ble de omplassert. Du bør kanskje vurdere muligheten for å finne en annenløsning enn kennel i hvertfall. Hvis du skal jobbe 2 uker på og 4 uker av, så blir det mange døgn på kennel.

Skrevet

Du bør kanskje vurdere muligheten for å finne en annenløsning enn kennel i hvertfall.

Signeres!

Jeg har selv jobbet på kennel, og har sett hvilket enormt stress hunder på kennel lever under. Det er ytterst få hunder som har det "kjempefint" der, selvom det alltids er noen få som klarer å tilpasse seg veldig bra. Selvom kennelen legger alt mulig av forhold til rette, vil det aldri bli optimalt å samle så mange hunder på så liten plass.

Vet hvertfall at jeg aldri kommer til å plassere min hund på kennel (med mindre det er HELT krise), ikke i et døgn en gang.

Ville heller funnet noen private, som flere her nevner :)

Skrevet

Vet om flere som jobber offshore, og har hund, men de har en partner som tar seg av hunden(e) når de er ute. Var også ei singel dame som jobber offshore med hund, men hun valgte å omplassere hunden etter ca ett år.

Skrevet

Samboer jobber offshore, men jeg er student så jeg er mye hjemme. Så det teller jo egentlig ikke. Hvis det kræsjer slik at han er ute når jeg har jobbhelg så skal jeg prøve å få noen til å passe han.

Men tror det kan bli tungvint hvis du ikke har noen til å passe på hunden( annet enn en kennel)

Skrevet

Jeg ville definitivt ikke valgt offshorejobb kombinert med eneansvar for hund.

Gubben i huset jobber offshore, men siden jeg er her så går det greit. Og det er fint for hunden når gubben her på friperiode, for da slipper den å være alene hele dagen. Sånn bortsett fra det, er det flere ulemper enn fordeler.

Spesielt Stitch, som syns at alle skulle være sammen bestandig, reagerte veldig når gubben ble borte i lengre perioder. De hundene vi har hatt, og har, blir også mye mer knyttet til meg fordi jeg er her hele tiden. Det som du sier at du kan gi hunden 100 % oppmerksomhet når du er på friperiode, kan ikke kompensere for den tiden du er borte. Og hva om hunden din skulle bli syk e.l. når du er offshore?

Om du allikevel skulle velge det, så skaff deg en "fosterfamilie". Ikke plasser den på kennel.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...