Gå til innhold
Hundesonen.no

Norman Defchuymere


tulip

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet hva denne dommeren er opptatt av?

Han dømmer på NKK Hammerfest til helga 21/22-5, og skal bla dømme dobermann.

Skrevet

Vet bare at han er en groenendaeloppdretter fra Belgia, og er spesialdommer i tillegg til å kunne dømme en del andre raser. En veldig grei kar, fin med både folk og dyr.

Foreslår at du tar deg en runde gjennom DogWeb og ser om han har dømt din rase før.

Skrevet

Han er mye brukt på dober i Norge, men det er ikke min hund det gjelder, og hverken jeg eller eier av hunden har peil på hvordan vi finner ut slikt på Dogweb :lol:

Derfor spør jeg her, sonen kan jo svare på alt ;)

Skrevet

I 2009 i Tromsø

Viemar Berezi 1.JK 1.JKK CK 2.BTK

Arakia's Pristina 1.JK 2.JKK CK 3.BTK

Black Ballerina Cinderella 1.UK 1.UKK CERT CK 1.BTK BIR

(hvis det sier dere noe ;)))

Guest Belgerpia
Skrevet

Han er en dommer jeg liker veldig godt faktisk. Trivelig til hundene, opptatt av konstruksjon i tillegg til helhet. Såvidt jeg kan erindre så har han gjort en god figur når han har dømt belger i alle fall. *ler* En av svært få spesialdommere jeg faktisk liker veldig godt.

Guest Jonna
Skrevet

PM sendt.

Har du mulighet til å sende meg PM også, han er satt opp som dommer på rasen.

Skrevet

Takk for alle svar, det ser ut til at denne doberen kan gjøre det bra. Nå er det kun to dobere påmeldt, men eier er mer opptatt av kritikken enn selve plasseringen siden det er deres debut.

Skrevet

Han har dømt Dina en gang, ga henne blått med denne kritikken:

Very maskulin bitch. Compl scissor bit. Strong head. A bit round in scull. G. neck, strong back. Falling croup, would lik a bit more chest. Very strong bones. By movement very loose in elbow. Narrow in back.

Skrevet

Jeg har også stilt for denne dommeren en gang - og synes vel han var en bra dommer, kanskje litt snill da alle briardene som stilte (5 stk) fikk CK :).

Willys kritikk:

Excellent type, complete scizzorbite. Very good masculine head. Excellent scull. Good stop, strong muzzle. Good eyes, very good earset. Very good neck, excellent body. Very good angulations, excellent bones. Good movements, good tail

1 UK, 1 UKK, CK, 2 BHK, CERT

Willys pappa ble BIR, og Willys bror ble 3. BHK. Kan ikke huske at jeg tenkte noe over hvordan han håndterte hundene :).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...