Gå til innhold
Hundesonen.no

NO*Ped Alba Dono Dare


Sirius

Recommended Posts

Heisann!

Sidan begge hundane har sin eigen tråd, må vel Dono også få ein.

Dono er ein hellig birma som var fødd 19. januar. Han er ein skikkelig rampekatt.

Han er bestevenn med Junah, men litt skeptisk på Anja.

Han synes det er artig å gjere alt han ikkje får lov til, og ELSKER å vere ute.

Han er registrert som brunmaska, men er byrja lure på om han er nærmare sjokolade.

Dono kan desverre ikkje brukast til utstilling då han ikkje har god nok sokk på eine framfoten,

men ein god ein er han uansett!

IMG_7616.jpg

dono1.jpg

IMG_8291.jpg

Det skal også seiast at han er ein skrikarunge. Om han vert aleine, eller ikkje får det som han vil, så hyyyyler han.

IMG_8206.jpg

IMG_8172.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
  • 1 month later...

For en fiin pus :wub: Hellig birma er den fineste katterasen synes jeg. Heldig du, som har hellig birma og sheltie :thumbsup:

Takk for det! Det er ei herlig rase! Sheltien og han er faktisk kjempe gode venner. Dei er helt herlige saman. Så dette er god kombo! ;-)

Så nydelig! :wub: også blir jeg litt glad inni meg av å se en rasekatt som går løs ute :)

Han hadde vert ett mareritt å halde inne. Alle katter fortjener sjangsen til frisk luft, og utforsking! :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det! Det er ei herlig rase! Sheltien og han er faktisk kjempe gode venner. Dei er helt herlige saman. Så dette er god kombo! ;-)

Sheltier er fantastiske med andre dyr da :D Sheltien min er bestevenn med kaninene hjemme, håper på samme resultat med henne og kattungen jeg henter på søndag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...