Gå til innhold
Hundesonen.no

potesokker


Recommended Posts

Skrevet

Noen som har tips til gode potesokker? De jeg har er så stive, harde og sklir bare av. Vil ha noen som former seg mer til foten, burde egentlig vært noe lignende som tøysokker, men vil helst ha noen som er vanntette. Blir nok noen telturer i sommer, og tenker å ha potesokker som man kan ha på inni teltet.

Skrevet

Noen som har tips til gode potesokker? De jeg har er så stive, harde og sklir bare av. Vil ha noen som former seg mer til foten, burde egentlig vært noe lignende som tøysokker, men vil helst ha noen som er vanntette. Blir nok noen telturer i sommer, og tenker å ha potesokker som man kan ha på inni teltet.

Mulig det er jeg som er dum, men hvorfor trenger du vanntett potesokker inni teltet? Er vel ikke mye vann der? :icon_confused:

Guest lijenta
Skrevet

skjønner heller ikke hvorfor du skal ha potesokker inne i teltet. Og har hunden gode poter så trenger du dem ikke ute heller. Noen hunder blir sårbeinte og da kan det være bra med en god potefett. Men et godt potefett skal da trekke inn i poten. Jeg bruker kunn billige enkle sokker som dem kan slite i stykker eller miste uten at jeg trenger å offe meg over at dem er borte. HVa jeg ville valgt. Vet at jegere bruker kunn tynne potesokker ala dette når dem er ute og jakter i fjellet http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=32939&catID=15085&GroupID=15131&Product=2189 . Har brukt lite potesokker på mine så san veldig god erfaring har jeg ikke men ville ikke hatt noen som var vanntette på tur fordi at det kommer også fuktighet innenfra og ut og den skal jo bort. da hadde jeg heller tatt med litt sportsteip/elektrikkerteip til å teipe utenpå sokken

Skrevet

Noen som har tips til gode potesokker? De jeg har er så stive, harde og sklir bare av. Vil ha noen som former seg mer til foten, burde egentlig vært noe lignende som tøysokker, men vil helst ha noen som er vanntette. Blir nok noen telturer i sommer, og tenker å ha potesokker som man kan ha på inni teltet.

Jeg håper jeg misforstår deg her, for du har vel ikke tenkt å ta på sokker fordi hunden er våt på bena? Og derved effektivt lukke fuktigheten inne?

Skrevet

http://dogbooties.com/dogbooties.html

330 denier cordura booties kan anbefales på det sterkeste. De sitter skikkelig bra og er jo så billige at om man mister en er det bare å ha flere på lager. Jeg har strl. XS til min portugisiske vannhund tispe.

De er forøvrig ikke vanntette.

Skrevet

Hehe, ser jeg skrev litt feil her :P Og ikke rart dere misforsto! Men neida, trenger jo ikke vanntette potesokker inni teltet, og skal selvfølgelig ikke ta potesokker på fordi hunden er våt på potene og skal inni teltet!

I sommer blir det vel kanskje bare eventuelt brukt potesokker inni telt, og grunnen for det er at jeg har en telt gal samboer som har brukt maaasse penger på teltet sitt og er så redd for at hunden skal ødelegge teltet med klørne... Jeg for min del bryr meg ikke så mye:p

Vanntett tenkte jeg bare fordi hvis jeg skulle slippe å kjøpe så mange forskjellige par, så er det greit å ha om vinteren hvis det skulle være noe. Bruker ikke potesokker på henne til vanlig, men her i vinter brakk hun en klo og måtte bruke den på den foten ganske lenge og da var det et styr med de potesokkene som vi har. Og om vinteren er det jo ofte mye snø, så da er jo vanntette greit å ha :) (Når hun brakk kloa så fikk vi beskjed om at den ikke skulle bli våt eller kald..) Så trenger ikke potesokker som er vanntette til sommeren, bare tenkte hvis man bare skulle kjøpe et par at det var greit at de var vanntette, slik at de også kunne brukes på vinteren :)

Skrevet

Billige fleecesokker er vel greit for teltets del,klipp også klørne rett før for å vise sambo litt omtanke, og så impregnerer du de til vinteren, enten med spray eller vaskemiddel.

Skrevet

Jeg anbefaler også potesokkene til dogbooties.com men jeg liker bedre de i fleece enn cordura. Det kommer jo ann på hva man skal bruke de til selfølgelig. Fleeece-sokkene er jo ikke vanntett da..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...