Gå til innhold
Hundesonen.no

Seriøs Chihuahua oppdretter


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg prøver å hjelpe ei med å finne noen seriøse chihuahua oppdrettere. Noen som kjenner til noen? Send link til hjemmesiden. De skulle gjerne hatt ny hund så snart som mulig, så hvis noen vet til evnt omplassering etc er det også av interesse.

Skrevet

Sjekk ut kennel Sipikira. Vet at de driver med oppdrett av både whippet og chihuahua. :) Uten at jeg kan påberope meg noe peiling på chi'er, så er i alle fall whippsene deres veldig flotte og de har holdt på med oppdrettet endel år.

Edit: Kan se ut som om de har avlet frem endel premierte chi'er rundt omkring. :)

Skrevet

Takk for link!

Jeg kjenner jeg er ute på veldig ukjent terreng når jeg ser på finn.no feks. Har jo smuglerhunder og uregistrerte hunder i minnet, så blir litt usikker da :P

Skjønner den.. Chihuahuaer er det jo så vanvittig mange annonser på! Vanskelig å vite hvem som er seriøse og erfarne, og hvem som absolutt ikke er det. :/

Skrevet

Forumet som ble linket til over er Norges eldste chihuahuaforum og definitivt et forum å være på dersom man vil bli kjent med seriøse chihuahuaoppdrettere :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Zanevi er mitt forslag :) sunne fine hunder med mye korrekt bitt som jeg er veldig nøye på. Trivelige hunder har de også.

Lykke til

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
    • Prøver å ha mindre trykk på dobbel L på Lily og Lille sier jeg sånn man sier Lille.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...