Gå til innhold
Hundesonen.no

Tricolor Colliehannhund mistet i Drammen


Toya

Recommended Posts

Skrevet

Alle hundevenner i drammen og området rundt Drammen , kan dere holde øynene åpen for en Tricolor langhårscollie hannhund? Han lyder navnet Sean. Han ble solgt i sverige i går og de nye eierene presterte og slippe han løs - og fikk ikke fatt i han igjen. Han er litt sky av seg - og sikkert veldig redd. Om dere ser han eller får tak i han - ring 92054510 så vidreformiddler jeg informasjonen videre!

han ble sist sett i mellom 22-23,00 den 17 april på Drammensbadet på marinlyst!

Vi var ute og lette etter han i går - men uten hell - skal ut igjen i kveld! Så om noen føler seg kallet til å hjelpe oss med letingen - ta kontakt - alle monner drar!

Therese

Skrevet

Hvis noen i nærheten av meg skal så blir jeg gjerne med og leter jeg..

har du mulighet i morgen?

jeg kan komme og hente deg jeg :)

Skrevet

tror Kristin og kanskje skal nedover

Vi har planer om å dra herfra tidlig sånna t vi får lett lenge :)

Skrevet

Jeg skal opp til foreldrene mine etterpå, kan gå en tur oppover blåsteinsbakkene (opp mot landfalltjern) og kikke godt etter, har valp som dilter etter meg, så finner jeg han har jeg muligheten til å putte han i bånd.

Skrevet

Jeg er i Drammen ut påska, skal følge godt med! Lagt ut beskjed til folk på facebook at de må se etter en collie. Håper virkelig han blir funnet!

Skrevet

takk dere

Jo han er observert oppe ved landfalltjern - og nederste parkeringen der ett par ganger

samt innover mot Tverken for dere som er lokal kjent

Om noen av dere finner og får tak i han

Ring meg på 92054510 =)

Skrevet

Jeg veit ikke heeelt hvor det ligger i forhold til spiralen, men jeg skal ihvertfall gå tur i området ved spiralen i morgen. Kan ta med et ekstra bånd just in case :)

Skrevet

det er litt lengre mot solbergelva i skogsvei - står skilt til landfallstjern rett før du styrer opp mot spiralen :)

Skrevet

ved tverken og landfalltjern ja. Jeg skal oppover dit i morgen jeg, så da skal jeg se etter han. Mulig han kommer ned mot meg også da, bor i området nedenfor spiralen. Skal notere nummeret ditt.

Skrevet

Så fint :D Kanskje noen vil fortell litt om det? Det er så trist med hunder som blir borte, så vi trenger jo å få høre når det går bra!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...