Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultat fra NHL Drammen hundepark i dag


Guest LXT

Recommended Posts

Jeg vil bare skryte litt av Kooikern min som har vært så fin i dag. Vi stilte for å trene litt på å vise oss før vi skal til Paris. Og skulle jobbe med dette i dag. De hadde to dommere hele veien, og tre i BIS. Marvin endte opp med BIS 3 med CACIB, og jeg synes det var veldig moro selv om utstillingen er mye mindre enn NKK sine.

Det som var mest tilfredsstillende, var at Marvin var fullstendig i slaget i dag. Vi var så på nett, og han ga alt. Derfor er jeg stolt av tassen min i dag :wub:

Vi feiret det gode samarbeidet med frislipp i hundehagen der, så alle fikk bada skikkelig godt i gjørma :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis! God trening, ja.

Men for oss som aldri har stilt på NHL-utstilling (annet enn et matchshow for nærmere 30 år siden) - hvordan funker det?

Delt inn i raser - kårer en "BIR", gir ut cert og sånn?

Litt kult med to dommere (så lenge de er enige..) - man skulle jo tro at bedømmelsen ville bli mer rettferdig der. Det avhenger jo såklart om kunnskapsnivået deres, men det gjør det jo også om der "bare" er en dommer også, selvsagt!

Spennende å lære noe nytt..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk!

Ja du det var litt annerledes enn NKK utstillinger. Om NKK ikke er høytidelige, så er de ihvertfall ikke det her. Avslappet, men skjønte ingen ting av organiseringen. Jeg trodde jeg skulle inn i ringen en 3-4 ganger jeg før jeg gav opp og ventet til nr mitt ble ropt opp. Ikke tok de alt i rekkefølgen ut i fra katalogen heller. Så det var litt uvant.

Men det ble delt ut BIR, sikkert Cert også. Jeg stilte Championklassen og fikk BIR og CACIB.

Jeg tenkte også at det kan være en fordel at det er to dommere, men fikk også et bilde i hode med to dommere i chick fight fordi de var uenige :lol:

I BISEN var det faktisk en norsk, en svensk og en østerrisk dommer.

Men det er jo flere folk på NKK sine utstilinger, så det blir jo mer konkurranse. (Sett ut i fra denne dagen, jeg vet jo ikke hvordan det pleier å være).

Fordi vi kun hadde treining i bakhodet, så ble det en veldig fin dag :)

Fikk også en liten fórsekk og gavekort på fotografering. Den skal vi benytte oss av!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vært på NHL utstilling en gang. Synes det meste var likt NKK, eneste som var annerledes var at de var BIR 1, 2 og 3 og ikke BIR/BIM. Også har de vel litt andre 'små titler' som UBU som da er Utstillinens Beste Unghund.

Veldig greit å delta på NHL utstilling, lite, rolig, ikke så hektisk.. Også er det veldig god trening i seg selv :D !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det er jeg enig i Yatzy, det er ikke hektisk der. Så vil man dra på en litt rolig og avslappet utstiling, så er det helt greit å dra dit :) Neste blir NKK Drammen. Blir mer trøkk da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trodde man måtte velge enten eller jeg? Og at det bare var NKK og klubber under som kan gi ut cert? så man kan bli norsk uch i NHL, og da har man tittelen i NKK og?

Nei, NKK og NHL er ikke samarbeidende klubber, så titler oppnådd i NHL registreres hvertfall ikke i NKKs register.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får vel skryte litt av hårballen min her og. Fikk 4 plass i valpeshowet! Var vel 15 påmeldte om jeg ikke husker helt feil, så jeg er stolt. "Slo ut" den andre finske lapphunden i valpeshowet så jeg er strålende fornøyde for første utstillingen min noen sinne. Ble helt overrasket hver gang nr mitt ble ropt opp.

Her ble det pokal, sløyfe, godbiter (som forresten var forferdelige gode syntes han) og gavekort på fotografering. :D :D :D :D Og et diplom pga rødt bånd i første omgang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk alle! :)

Nå husker jeg ikke hva jeg skrev, for alt ble borte. Men sånn kort da, så var dette en sånn "på si" utstilling for treningens skyld, og så får vi det så bra til sammen i dag. Det er det jeg er så glad for, og det er derfor han er verdens fineste :wub:

I tillegg var det artig å få han bedømt og få fin kritikk, selv om det er NKK sine resultater som gjelder for min del. Har et par Cacib i NKK, så det var ikke så om å gjøre. Men jeg blir glad for alt vi får til jeg :icon_redface:

Edit: Og stort grattis til Aniria med plasseringen! Søte lille pelsdotten :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

DSC_3741.jpg

Marianne og Marvin i BIS-finalen.

Knertmonsteret var ganske monster i dag. Brukte store deler av dagen på å øve på grevlingslydene sine, både inne fra buret, på fanget mitt, og sammen med andre hunder. :icon_redface: Hun løper som vanlig kjempebra i ringen, men har blitt skikkelig kålorm å stille opp. Hun fikk HP (ingen av juniorene (6-9 mnd) får BIR/BIM), så de med HP gikk til BIS-finalen. Der blei vi plukka ut blant topp 6 i en finale på 17 (trur jeg), men ikke plassert i BIS. Men jeg er veldig stolt av kålormen min likevel. :wub:

Ferdig med å jåle seg

DSC_3803.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...